Мобілізація в Україні: як діяти при отриманні повістки примусово та чи законно це (пояснює військовий психолог у "Сніданку з 1+1")

Сніданок з 1+1
07:00
Будні
Мобілізація в Україні: як діяти при отриманні повістки примусово та чи законно це (роз'яснення військового психолога)
Pixabay/Sammy-Sander

Як діяти, якщо отримали повістку примусово, або у вигляді покарання?

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

Соцмережі зараз рясніють тим як креативно чоловікам вручають повістки. Остання тенденція — робити це у вигляді покарання за правопорушення, як це було на одеських пляжах, де зараз не можна купатися. А от чи законно це? Чи варто у країні, в якій іде війна, повістки перетворювати на каральний чи виховний інструмент? Як військові на передовій ставляться до такої ініціативи? Та чи потрібні зараз в ЗСУ чоловіки «з пляжу»? Розказує військовий психолог Андрій Козінчук у "Сніданку з 1+1".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто отримає відстрочку від призову під час мобілізації: розширено перелік категорій

Військовий психолог Андрій Козінчук розказав, як ставляться до нових людей у частинах ВСУ:

"У нас в підрозділі про таке взагалі не знали. Але якщо до нас прийшла людина, ми не знаємо її історії до. Ми вручаємо чистий лист і олівець, ментально. І кажемо: малюй. Наша задача: створити умови безпеки. Ми хочемо людину навчити і дати усвідомити, яка роль. Роль, це не герой, не воєнний, не "мужик", а кулеметник, помічник гранатометника, тобто дуже конкретна. Роль: допомагати кухару, виносити сміття. ЗСУ дають відповідь на два питання: хто я і нащо я".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація в Україні під час війни: що таке черги мобілізації та хто підлягає призову

Що робити, коли вже вручено повістку, військовий психолог пояснює:

"Порушувати закон ти не зможеш. Отримати повістку означає, що потрібно прибути за адресою, вказаною у повістці, пройти медобстеження, співбесіду і піти служити в збройні сили. Якщо ти не проходиш службу, у тебе або професія, яка виключає службу (професії критичної інфраструктури - прим.), або стан здоров'я не дозволяє. Але зараз дуже впала планка. Тут є два варіанти: іти проходити службу або іти до адвоката, юриста і оскаржувати. Варіанту сказати "Я не хочу" зараз немає. Лише офіційні підстави. Я сподіваюсь ми змінимо закон, і служба в збройних силах буде метою, а не спробою втекти від цього всього. Особливо тоді, коли ти попадаєш в ЗС, у тебе щось не складається, і дуже мало механізмів звідти піти. Ти не можеш звільнитись. Але для мене важливо, щоб людина хотіла служити".

Зіркові новини
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю