100 кроків після їжі: науковці розповіли про новий метод шатапавалі, який допоможе схуднути та покращити стан здоров'я
Науковці довели, як легка прогулянка після прийому їжі сприяє схудненню: що відомо про новий метод шатапавалі
Сучасні тенденції здоров’я та схуднення продовжують дивувати своєю простотою. Адже, за словами науковців, рецепт щоденного схуднення та підтримки здорового способу життя виявляється завжди був відомим. Потрібно просто прогулятись після ситного обіду чи навіть легкого перекусу. Про те чи дійсно 100 кроків після обіду покращать здоров’я, детально розповіли у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі 1+1 Україна.
Метод шатапавалі
Науковці зазначили, що розкрили новий секрет довголіття, схуднення та здоров’я. Називається цей метод — шатапавалі. Хоча його назва звучить дещо незвично, проте розшифровується вона дуже просто – легка прогулянка після прийому їжі. У своїх статтях експерти наголошують, що переваг і користі від цього методу незлічена кількість, а найголовніше – він доступний кожному.
Як виявилось, у багатьох народах і навіть історичних працях Гіппократа процес ходіння описували як — сушення живота. Тобто зменшення жирових відкладень вісцерального жиру, які накопичуються глибоко всередині організму. Вони, зазвичай, оточують внутрішні органи, такі як печінка, нирки та кишківник, і на відміну від підшкірного жиру, який ми можемо помітити, вісцеральний жир невидимий для неозброєного ока.
Дієтологиня та ендокринологиня Наталія Самойленко також підтверджує дієвість цього методу:
«Це правда, коли ми після прийому їжі йдемо гуляти, то знижуємо багато ризиків. Це ризики серцево-судинних хвороб, діабету другого типу. Це пов’язано з тим, що просто працюють м’язи».
Окрім помітного покращення здоров’я, це впливає і на вагу, пояснює Наталія, адже коли ми сидимо або лежимо, то великі м’язи тіла не працюють і перетворення глюкози зупиняється. У той час, як звичайна помірна активність не дає вуглеводам перетворюватися у жирові клітини. Та щоб ваші прогулянки були дійсно ефективними, експертка каже, що треба дотримуватися певних правил:
«Три прогулянки, ну власне, у нас є сніданок, обід, вечеря. Після кожного прийому їжі встаємо, ідемо гуляти. Ну хоча б 10-15 хвилин, і цього вистачає. Важливо саме після їжі гуляти».
Та варто зауважити, коли після сніданку, обіду чи вечері пройшло багато часу або ви вирішили прогулятися перед їжею, то це не матиме такого ж ефекту. А от для тих, хто гуляти не може, вихід теж є:
«М’язова робота, щоб попрацювали великі м’язи – це м’язи нижніх кінцівок, м’язи кору. Навіть є така рекомендація, якщо ви не можете вийти, бо у вас така робота, тоді хоча б 15-20 хвилин попрацюйте стоячи», – зазначає Наталія Самойленко.
За словами лікарки, звичайне ходіння після вживання їжу дійсно виявилося надзвичайним способом, щоб сприяти кращому травленню, прискорювати метаболізм, покращувати кровообіг і підтримувати здорову вагу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забудьте про 8 склянок на день: американські вчені розповіли про нову добову норму води