Постійна втома та нуль мотивації: психотерапевт назвав ознаки того, що настав час змінити роботу

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Поділитися:

Робота займає величезну частину нашого життя і коли вона перестає приносити задоволення, постає питання, чи варто продовжувати на ній залишатися. Що про це каже психологія та як зрозуміти, чи пора її змінювати?

На думку експерта, психотерапевта Олега Чабана, найочевидніша ознака того, що робота більше не приносить радості – це професійне вигорання. У науковій літературі цей стан називається burnout syndrome і визнаний Всесвітньою організацією охорони здоров’я. 

Людина, яка переживає вигорання, починає відчувати постійну втому, її мотивація до роботи зникає, а робота стає лише рутиною, яку потрібно пережити. Такий стан часто супроводжується фізичним виснаженням, і проблемами зі здоров'ям, такими як головні болі, безсоння, хронічний стрес. Важливо зазначити, що навіть психологічні розлади можуть бути наслідком такого стану.

Серед опитаних у Сніданку з 1+1, думки людей щодо звільнення дуже різняться. Основними причинами, чому вони змінювали роботу були: відсутність кар'єрного росту, обмежені можливості для розвитку, токсична атмосфера та надмірний контроль. 

Як зрозуміти, що пора змінити роботу?

Часто людина усвідомлює, що їй потрібно змінити роботу, але страх перед невідомим заважає зробити перший крок. Перехід на нову роботу чи навіть зміна професії може викликати тривогу, адже з цим пов'язані різноманітні невизначеності, зокрема фінансові. Люди турбуються, що після звільнення можуть не знайти іншу роботу або не зможуть забезпечити себе достатньо стабільно. 

робота зміни

Видатна американська науковиця, професорка з психології Крістіна Маслач у своєму дослідженні довела, що не завжди проблема в самій роботі. Іноді вона полягає в токсичному середовищі: важливу роль тут можуть відігравати відносини з колегами та керівництвом. Токсичні колективи на думку експертки є більш значною причиною вигорання навіть у тих, хто мав на початку позитивне ставлення до своєї роботи. 

Як наважитись на звільнення? 

Фахівці радять заздалегідь підготуватися до подібних змін. Перш за все, варто чітко оцінити ситуацію: чи дійсно вам потрібно змінити роботу, чи можливо вам просто потрібен відпочинок? Після цього можна почати шукати нові можливості, навіть якщо це ще не означає миттєву зміну професії.

Якщо є бажання змінити сферу діяльності, можна спробувати себе в новій ролі тимчасово, без зайвих ризиків. І, звісно, не варто забувати про фінансову підготовленість – завжди краще мати запас грошей, щоб не опинитися в складній ситуації після звільнення.

Олег Чабан зазначає: важливо не боятися змінювати своє життя. Це може бути складно, але іноді саме в новому місці роботи або навіть у новій професії людина знаходить своє справжнє покликання. Іноді ризик змін є найкращим рішенням для вашого щастя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Провокація чи професіоналізм: чи правильно вела себе психологиня з серіалу «Юнацтво» та чим вона так обурила глядачів

Новини по темі
Всі новини