Сезон риболовлі у розпалі: головні правила любительської рибалки та що потрібно знати, щоб уникнути штрафів

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Поділитися:

З початком теплої пори року в Україні активізується сезон любительської риболовлі, особливо у квітні, адже досвідчені рибалки знають, що саме з цього місяця починається активний період улюбленої справи.

Для багатьох рибалка — це не просто хобі, а справжній ритуал відпочинку на природі. Любительська рибалка має велику популярність, але навіть, здається, досвідчені рибаки не завжди знають про основні правила риболовлі та які саме штрафи у разі порушень вони можуть отримати. 

Для прикладу, один з таких випадків стався днями на Київщині. Правоохоронці спіймали чоловіка, який незаконно виловлював рибу сітками. Його улов становив — 190 раків і 117 рибин. За адмінпротоколом йому загрожує штраф від 340 до 680 гривень, проте, окрім цього він також має заплатити компенсацію за кожну незаконно виловлену рибину, яка в сумі складає 894846 гривень.

У Сніданку з 1+1 розповіли детальніше про всі правила любительської риболовлі, які варто знати не лише початківцям, а й досвідченим рибакам.

Любительська рибалка

Мало хто знає, що любительська рибалка — це не лише приємне проведення часу біля водойми з вудкою, а окремий вид діяльності, який регулюється низкою нормативно-правових актів, серед яких і Правила любительської риболовлі. Вони опубліковані на офіційному ресурсі Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм. 

В Україні любительська риболовля на всіх рибогосподарських водних об'єктах нашої країни є безкоштовною. Виняток становлять лише водойми, які взяті в оренду. Для любительської риболовлі не потрібен окремий дозвіл. Однак варто мати при собі документ, що посвідчує особу, а також ваги для та мірну стрічку у разі перевірки улову. 

Основні правила риболовлі

Для любительської рибалки допускається добова норма вилову. Наприклад:

  • для риби — 3 кг;
  • для раків — 30 штук;
  • на платних водоймах норма вилову збільшується до 5 кг риби та 50 штук раків.

Також варто не забувати про мінімальні дозволені розміри риб. Якщо ви зловили рибу, яка не досягла встановленої норми, то її необхідно негайно випустити у воду. Детальніше про всі дані можна дізнатися на офіційному ресурсі Держрибагентсва. 

Категорично заборонено використовувати такі засоби вилову як:

  • сітки;
  • електровудки;
  • вибухові та отруйні речовини;
  • інші браконьєрські знаряддя.

Важливо пам'ятати, якщо рибалка порушує ці правила, то він автоматично стає браконьєром і може бути притягнутий до адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності строком до 3 років позбавлення волі з вилученням усіх засобів лову. 

Штрафи за незаконний вилов

Кожен вид риби має свою вартість штрафу. Наприклад найбільшу суму доведеться заплатити за незаконну ловлю сома. 

Рибалка

Проте окрім штрафів існує також нерестова заборона. В Україні діють періоди весняно-літньої нерестової заборони, які зазвичай тривають з квітня по червень. Проте ці періоди також залежать від регіону, тому перед риболовлею варто перевірити актуальні дати для своєї місцевості.

Під час періоду нересту любительське рибальство дозволене лише з берега (максимально на 2 гачки), у межах добової норми та з дотриманням мінімальних розмірів улову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День весняного рівнодення — 20 березня: що можна та не можна робити

Новини по темі
Всі новини