На Львівщині підлітки жорстоко побили хлопця з інвалідністю і виклали відео в Мережу: поліція розпочала розслідування — що відомо

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Поділитися:

Приголомшливий випадок жорстокого насильства стався днями на Львівщині в Трускавці, де група неповнолітніх побила хлопця з інвалідністю, а потім опублікували відео інциденту в соціальні мережі.

Наразі відомо, що поліція оперативно відреагувала на інцидент і вже відкрила кримінальне провадження. Також вдалося встановити особи нападників. Ними виявилась група неповнолітніх віком від 11 до 14 років: четверо дівчат та один хлопець.

Команда Сніданку з 1+1 з'ясувала деталі інциденту — що саме сталося і які наслідки можуть чекати на винних. Про усі деталі справи в цьому матеріалі. 

Усі деталі справи

За даними правоохоронців, напад стався 19 березня, близько 20:00, на околиці міста Трускавця. Група дітей (четверо дівчат та один хлопець) напала на 18-річного юнака з інвалідністю. Спочатку вони знущалися з хлопця, відбирали його особисті речі, а коли він намагався повернути своє, почали його бити ногами та руками.

Очевидці, які переглянули відео, зазначають, що підлітки не зважали на крики жертви та навіть роздягали його під час побиття. Незабаром відео потрапило в соціальні мережі, що викликало широкий суспільний резонанс. Одна з місцевих мешканок, яка побачила ролик, одразу надіслала його журналістам та повідомила про цей випадок поліцію.

Розслідування поліції

Після перевірки відео правоохоронці встановили особи нападників. Вони відкрили кримінальне провадження за частиною другою статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Однак, як зазначають юристи, через вік нападників їх не можуть притягнути до кримінальної відповідальності, оскільки вона настає лише з 16 років. Натомість до них будуть застосовані примусові заходи виховного характеру, зокрема: застереження, обмеження дозвілля, встановлення особливих вимог до поведінки та передача під нагляд батьків або педагогічного колективу.

Якщо такі дії повторяться, то можливе суворіше покарання – вилучення дітей із сімей чи перевиховання у спеціалізованих закладах.

Психологи зазначають, що подібні акти насильства можуть мати довготривалі наслідки для постраждалих. Лікарка-психологиня Аліна Сальникова пояснює:

«Після пережитого насильства може розвинутися посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Людину можуть мучити флешбеки, тривожні стани, страх перед натовпами або будь-якою підвищеною увагою до себе. Це також може розвинути тривожно-депресивну симптоматику».

Рідні хлопця наразі не коментують ситуацію, проте вдалося з’ясувати, що після інциденту він не виходить на зв’язок, а його телефон наразі вимкнено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Упаковки стали менші, а ціни — ні: що таке шрінкфляція і чому виробники зменшують вагу товарів, але залишають ту саму вартість

Новини по темі
Всі новини