Секрети зимових суперфудів: що варто їсти взимку, аби почуватися краще та мати міцний імунітет
За словами дієтологині Наталії Самойленко, зимові суперфуди — це не лише смачно, а й корисно.
Зима — це період, коли наш організм потребує особливої підтримки. Холод, дефіцит сонячного світла та сезонні застуди ставлять перед нами виклик: як зберегти здоров’я та енергію?
Як зазначає дієтологиня Наталя Самойленко, у цьому допоможуть зимові суперфуди — продукти, багаті на поживні речовини, які зміцнюють імунітет та допомагають організму краще боротися з хворобами.
У Сніданку з 1+1 експертка розповіла про 5 українських зимових суперфудів, які підтримають ваше здоров’я та збережуть енергію в холодну пору року.
Що таке суперфуди
Суперфуди — це не науковий термін, але він описує продукти, які містять дуже багато різних поживних речовин. Вони збагачені антиоксидантами, вітамінами, мінералами та іншими компонентами, що позитивно впливають на здоров’я.
Найкраще суперфуди працюють саме в зимовий період. Наприклад, допомагають захистити організм від застуд, покращити обмін речовин та надати енергію для щоденних справ.
Топ-5 суперфудів для зимового сезону
Квашена капуста
Цей традиційний український продукт — справжній зимовий скарб. Квашена капуста містить клітковину, яка важлива для травлення, а також має велику кількість вітаміну С, який особливо потрібний взимку. Цей продукт можна назвати природною «таблеткою для довголіття».
Шипшина
Відвар шипшини — це справжній еліксир здоров’я. Він багатий на вітамін С, антиоксиданти та корисні речовини, які покращують жовчовиділення та допомагають організму боротися із запальними процесами. Регулярне вживання напою з шипшини сприяє зміцненню імунітету та навіть покращує стан шкіри.
Топінамбур
Цей коренеплід містить інулін — речовину, яка позитивно впливає на обмін вуглеводів, допомагає знижувати вагу та підтримує мікрофлору кишківника. Топінамбур також сприяє покращенню метаболізму та зміцнює імунітет — це робить його важливим компонентом зимового раціону.
Мед
Мед славиться своїми корисними властивостями. Це джерело антиоксидантів, вітамінів, ферментів та мінералів. Мед зміцнює імунітет, допомагає організму боротися з застудами та підтримує загальний тонус. Головне правило — не нагрівайте мед, щоб зберегти його корисні властивості.
Часник
Часник — природний антибіотик, який бореться з вірусами та бактеріями. Він містить селен, необхідний для роботи щитоподібної залози, а також антиоксиданти, що захищають клітини від ушкоджень. Регулярне вживання часнику допомагає зміцнити імунітет та зменшити ризик захворювань.
Важливо пам'ятати, що як і в будь-яких ліків, у суперфудів є свої нюанси. Якщо ви маєте хвороби шлунково-кишкового тракту або непереносність певних продуктів, то обов'язково перед цим проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо вашого раціону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захистять ваш імунітет: 5 овочів, які необхідно додати в раціон, щоб менше хворіти