UA RU

«Ми не відриваємось від контексту війни, але даємо глядачу “видихати”», — креативна продюсерка лінійного виробництва «Сніданку з 1+1» Ірина Гулей

Сніданок з 1+1

Креативна продюсерка лінійного виробництва «Сніданку з 1+1» Ірина Гулей про те, як війна змінила її життя.

Яким для вас був ранок 24 лютого, як він почався і як ви дізнались, що почалася повномасштабна війна в Україні? 

Напередодні повномасштабного вторгнення, 23 лютого, ми якраз вирішили піти в театр із моєю подругою, ведучою рубрики “Сад” — Тонею Лесик. Ані я, ані вона жодного разу не були у славнозвісному театрі на Подолі, тому наш вибір того вечора впав на нього. Пам’ятаю, Тоня купила дорогезні квитки, а коли я спробувала їй за це дорікнути, вона відповіла: “Іруся, не сьогодні — завтра війна почнеться. Можемо собі дозволити!”. Я погодилась. Але все це сприймалось як жарт. Жодна з нас у той вечір навіть не уявляла, яким буде наступний ранок.  Виставу я геть не пам'ятаю — я моніторила в  телефоні новини про пересування російських військ.

Після театру ми ще прогулялись вечірнім Подолом. Заснула я о 1 ночі, а вже о 5:30 прокинулася від вибухів. У автівок, що стояли у дворі, зреагувала сигналізація, я підбігла до вікна, побачила стовп диму й усвідомила, що почалася повномасштабна війна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Летять дрони-камікадзе: що категорично не можна робити

Найпершій зателефонувала мамі. Так співпало, що саме 24 лютого у неї День народження, тож напередодні надіслала їй подарунок і замовила доставку квітів. Десь близько 5:30 ранку вона підняла слухавку — думала, я їй телефоную так рано, щоб привітати: «Мамо, у нас вибухи! У вас спокійно?». Цікаво, що 24 лютого по обіді їй таки доставили квіти, які я замовила напередодні

Що найперше ви зробили того дня? 

Одразу зателефонувала своїй команді сценаристів «Сніданку з 1+1», всі приїхали на канал, навіть ті, у кого того дня був вихідний день.

Виїхала на роботу, взяла із собою тільки тривожний рюкзак, який лежав у мене з 16 лютого. Повернулася з ним у свою квартиру тільки через 3 місяці.

Пригадую, що у той день ведучий  “Сніданку з 1+1” Єгор Гордєєв першим вийшов в ефір, оголосивши про початок повномасштабного вторгнення. Згодом до нього доєдналася ведуча ТСН Марічка Падалко, і вони разом розпочали ведення власного новинного марафону 1+1.

Нас - команду “Сніданку” - зібрали на велику летівку, аби вирішити, що робити далі — усі розуміли, що зупинятися не можна, тож почали готувати матеріали на завтрашній ранковий ефір. Не було паніки. Були дії.

Того вечора ми вирішили компанією друзів-колег заночувати за містом, тоді нам здавалось, що так безпечніше. Як ми помилялись…

Коли ми виїжджали з Києва, натрапили на ворожу ДРГ.

Ірина Гулей

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба мати вдома на випадок відсутності електроенергії: перелік

Ви були однією з тих колег, які працювали на резервній студії. Розкажіть трохи більше про роботу в нових умовах. 

Наступного дня я приїхала на канал, але роботу весь час переривали повітряні тривоги, через які ми з колегами змушені були весь час спускатися в укриття. І ось я сиджу в бомбосховищі, куняю, бо вже 2 дні майже не спала, і тут до мене підбігає наш шеф-редактор Антон Степюк: «Гулей, якщо треба буде, то ти зможеш поїхати до резервної студії та готувати там альтернативний ефір?». Я відповіла: «Так, зможу, поїдемо». 

Він побіг десь далі, а я в цей момент подумала, швидше за все ця поїздка відбудеться на наступному тижні. Треба буде з’їздити додому, все позакривати, взяти якісь речі. І в цей момент до мене підбігає Руслан Сенічкін, ведучий “Сніданку з 1+1”, і кричить: «Гулей, поїхали!». Додому мені так  і не судилося потрапити. 

Дорогою ми мали підібрати ще одну журналістку ТСН. Вона живе у моєму районі на Виноградарі. Я пам’ятаю, що тоді вже було важко туди прорватися: біля стадіону «Спартак» дорога була перекрита трамваями, автомобілями. Коли ми об’їжджали цю барикаду через Татарку, там вже збиралися  ДРГшники з білими пов’язками, зі зброєю — ось тоді дійсно стало страшно. 

У «Сніданок з 1+1» мене тягнуло весь час: це як постійне бажання повернутись додому.

Ірина Гулей

Що входило у ваші обов’язки під час роботи на резервній студії? 

Основне наше завдання було таким: якщо у Києві під час прямих ефірів звучить сирена і відповідно усі колеги спускаються до укриттів — ми підхоплюємо ці ефіри телевізійних каналів і продовжуємо мовити замість головних студій у Києві. Тобто ми забезпечували альтернативний ефір, готували начитки, сюжети. Бувало, що шеф-редактор Антон Степюк забігав зі словами: «У Києві тривога, вмикаємось за 5 хвилин». 

Але назад у «Сніданок» мене тягнуло весь час: це як постійне бажання повернутись додому. 

«Сніданок з 1+1 = твоя точка опори»

Як повномасштабна війна вплинула на телевізійне виробництво?

Ми усвідомлюємо, що зараз працюємо із дуже тонкими психологічними матеріями, вразливими психологічними станами -  тому робимо все обережно. Спостерігаючи за колегами, бачу абсолютну натхненність та повну віддачу роботі: все набуло нових смислів  - від твоєї роботи залежить життя і майбутнє країни без перебільшень.  Сьогодні мої колеги занурюються із головою у те, що роблять: по-перше, це допомагає їм відволіктись від подій навколо, по-друге, кожен відчуває свою потрібність на інформаційному фронті. 

Головний фільтр, яким сьогодні  керується команда департаменту ранкового мовлення і через який ми пропускаємо усі наші матеріали — «Сніданок з 1+1 = твоя точка опори». Юлія Жмакіна, директорка департаменту, всі наші летівки починає зі слів: “Пропускайте весь контент, який ми створюємо, через фільтри “точка опори” для глядачів і “максимальна користь”. Це робить нашу справу зрозумілою і чіткою. Глядачі мають відчувати, що вони не самі, ми спільно крокуємо до Перемоги (кожен на своєму місці), наш контент має вберегти  українців від емоційної прірви, в яку сьогодні так легко впасти. 

Вмикаюся до них в ефір двічі на день, щоб розповідати про події, які насправді відбуваються у нашій країні.

Ірина Гулей

Ви тривалий час тісно співпрацювали з італійськими медіа та розповідали про події в Україні. Як змінилося ставлення до України з боку іноземної спільноти? 

Ми дуже потужно почали співпрацювати з іноземними медіа. На початку війни мені довірили комунікацію з закордонними ЗМІ, яких у перші 3 місяці війни налічувалося близько 15. Вони систематично робили запити на інтерв’ю з нашими ведучими, журналістами та експертами. 

Я включалась в італійські новини і політичні шоу. З перших місяців війни ми працювали із каналом La7, римським каналом Cusano та виданням Vanity Fair Italy. У спільному проєкті із ними наша команда “Сніданку з 1+1” створила промо-відео “Лист Україні”.

Сьогодні я продовжую вмикатись  до них в ефір двічі на день, щоб розповідати про події, які насправді відбуваються у нашій країні. Вони роблять наші включення окремою рубрикою, продовжують спілкуватися з нашими журналістами та експертами.

Вкрай важливо мати тісний контакт з італійцями, адже ми розуміємо, як активно там працювала російська пропаганда. Навіть, якщо взяти останнє тамтешнє опитування на тему «Чи варто допомагати Україні зброєю?» — переважна більшість відповідає «Ні. Треба зупинити війну». 

З Німеччиною так само: ми щотижня передаємо їм наші сюжети та матеріали. Тема війни в Україні не полишає їхні медіа, сайти та телеканали. Це важливий фронт: голос наших журналістів має заглушити проросійські настрої та заяви. 

Ми не відриваємось від контексту війни, ми в ньому працюємо, але даємо глядачу “видихати”.

Ірина Гулей

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новонароджених дітей з небезпечних зон України можна зареєструвати онлайн: інструкція

Над якими проєктами ви з командою працюєте сьогодні? 

Моя зона відповідальності - лінійні рубрики “Сніданку з 1+1”. Нещодавно ми запустили серію сюжетів  «Чар українських трав». Це продукт, який надихає на те, щоб заспокоїтись, розслабитись, і відкрити для себе корисний світ цілющих українських рослин — як їх правильно збирати, заварювати, зміцнювати ними здоров'я та подовжувати молодість. Крім цього, “Сніданок з 1+1” підхопив гостру потребу українців у самоідентифікації, тож ми запустили рубрику “Уроки історії” із Олександром Алфьоровим.

У розробці ще одна красива і корисна рубрика із кулінарною блогеркою Дар’єю Дорошкевич – “Українські закрутки”. Скоро також з'явиться в ефірі - швидкі й прості рецепти.

Як гадаєте, чому варто повертати у ефір розважальні та легкі формати?

Ми періодично проводимо опитування серед наших глядачів, аби орієнтуватися в запитах нашої ЦА. За результатами, ми бачимо величезний попит на самоідентифікацію, історичні, культурні, освітницькі проєкти. Також ми помітили запит на легші формати: у постійній боротьбі  українців хочуть мати миті, коли можна видихнути.

Люди виснажуються від постійної напруги - їм потрібні маленькі паузи. Ворог безупинно працює над тим, щоб ми занепали духом і провалилися у депресивну прірву. Ми допомагаємо людям відволіктися на мить, щоб потім з новими силами йти в бій - кожен на своєму фронті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готуємо без світла: 8 смачних рецептів від Євгена Клопотенка

Як ви змінилися за цей період повномасштабної війни? 

У сьогоднішніх обставинах мені у все, що я роблю, хочеться вставити війну. Ми в цьому живемо: я стежу за новинами цілодобово, перечитую усі ці телеграм-канали до другої ночі, аж поки новини не закінчуються і редактори новинних стрічок не полягають спати. 

Мені хочеться буквально скрізь говорити про події, навіть у рубриці про закрутки. Але я себе стримую, бо це саме той контент, який має заспокоїти і бути максимально корисним.  

Не можу говорити про це без сліз.

Ірина Гулей

Яким для вас буде день нашої спільної Перемоги? 

Вранці в нас точно буде спеціальний ефір до дня Перемоги. До речі, варто потроху готувати до нього матеріали. Потім я зустрінусь із Тонею Лесик, щоб пройтися з нею вечірнім Подолом, як тоді — в той останній день.

А на другий день поїду на Одещину до батьків…

Зіркові новини

Зламав уявлення про класичну бондіану – історія Деніела Крейга
Зламав уявлення про класичну бондіану – історія Деніела Крейга
Віра Кекелія та Роман Дуда чекають первістка
Віра Кекелія та Роман Дуда чекають первістка
Дівчина Леонардо Ді Капріо стала мішенню інтернет-ненависників
Дівчина Леонардо Ді Капріо стала мішенню інтернет-ненависників
Як Софія Ротару відзначила 72-й день народження
Як Софія Ротару відзначила 72-й день народження
Пігулки чи спорт: Меган Маркл помітно схудла після пологів
Пігулки чи спорт: Меган Маркл помітно схудла після пологів
Папараці підловили Деніела Редкліффа на вулицях Нью-Йорка в компанії десятка песиків
Папараці підловили Деніела Редкліффа на вулицях Нью-Йорка в компанії десятка песиків
Ксенія Собчак отримала штраф від поліції через екстравагантне весілля
Ксенія Собчак отримала штраф від поліції через екстравагантне весілля
Ведучі 1+1 приміряли образи зарубіжних зірок в рамках конкурсу "New Fashion Zone"
Ведучі 1+1 приміряли образи зарубіжних зірок в рамках конкурсу "New Fashion Zone"
У батька Бейонсе виявили рак грудей
У батька Бейонсе виявили рак грудей
Зіркові татусі Нік Картер та Ден Рейнольдс поділилися світлинами новонароджених малюків
Зіркові татусі Нік Картер та Ден Рейнольдс поділилися світлинами новонароджених малюків
Хто зі знаменитостей мав або має поганий зір
Хто зі знаменитостей мав або має поганий зір
Японські школярки змусили принца Гаррі зашарітися
Японські школярки змусили принца Гаррі зашарітися
Оззі Осборн розповів, що має хворобу Паркінсона
Оззі Осборн розповів, що має хворобу Паркінсона
Кім Кардаш'ян планує кардинально змінити професію
Кім Кардаш'ян планує кардинально змінити професію
Гурт BTS виступив на престижній музичній церемонії Grammy
Гурт BTS виступив на престижній музичній церемонії Grammy
У солістки гурту Spice Girls Мел Бі можуть забрати восьмирічну донечку
У солістки гурту Spice Girls Мел Бі можуть забрати восьмирічну донечку
Елтон Джон пішов зі сцени прямо посеред концерту
Елтон Джон пішов зі сцени прямо посеред концерту
"Коли ховають молодих" – новий трек від реперки Alyona Alyona розчулив мережу
"Коли ховають молодих" – новий трек від реперки Alyona Alyona розчулив мережу
У Сан-Франциско почали знімати продовження “Матриці”
У Сан-Франциско почали знімати продовження “Матриці”
Правила життя супермоделі Сінді Кроуфорд
Правила життя супермоделі Сінді Кроуфорд
Новини по темі
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Приймаю