«Давайте розберемось»: Дмитро Комаров відреагував на хвилю обурень на тему джипінгу в Карпатах

Український ведучий і журналіст Дмитро Комаров відреагував на хвилю обурень на тему джипінгу в Карпатах.
Щоп'ятниці о 20:00 на 1+1 Україна транслюють нові випуски документального дослідницького проєкту Світ навиворіт. Україна з Дмитром Комаровим. Ведучий популярного дослідницького тревел-шоу вирушив у велику експедицію в Карпати, щоб знайти найвищі села та житло, де живуть люди. Попри те, що в інтернеті точних офіційних даних досі немає, команда Світу навиворіт вирішила провести масштабне дослідження: проглянула всі доступні джерела, опитала сотні місцевих мешканців і відвідала десятки потенційних рекордсменів.
У соцмережах користувачі висловили обурення, що команда пересувалася горами на джипах. Комаров відреагував на обурення, пояснивши, що команда їздила тільки звичайними гірськими дорогами.
«Після нашого випуску з Карпат виникла хвиля обурень навколо теми джипінгу. Хочу пояснити свою позицію відверто та чесно. Давайте розберемось, що таке джипінг у Карпатах. Закон прямо забороняє пересування механічним транспортом територією національних парків і заповідників. Із забороною я абсолютно згоден. Вважаю, що в такі зони краще взагалі фізично закрити в’їзд. Але Карпати - це не тільки заповідники. Тому важливо розрізняти незаконний джипінг і реальне життя людей у горах, їзду по звичайним гірським дорогам загального користування», - пояснив він.
Комаров нагадав, що Карпати - це не тільки заповідник, а й місце, де люди живуть своїм звичайним життям.
«Дехто вважає, що в горах треба ходити тільки пішки. Але авто тут – це не розвага, а життєва необхідність. А цими дорогами, які хоч і розбиті та нерідко нагадують швидше бездоріжжя, кожен день їздять місцеві жителі на джипах, старих «Нивах», УАЗах, ЛуАЗах – щоб привезти додому продукти та інші необхідні у повсякденному житті річі. Лікарі – коли потрібна термінова медична допомога. Вчителі та діти – їдуть у школу та назад додому, тощо. А якщо у родині немає автомобіля – їх підвозять сусіди чи друзі, бо 10–15 км в один бік пішки щодня не проходиш. Нести продукти на 16-й поверх без ліфту – вже складно. А спробуйте занести їх на 16 км вгору взимку по крутих гірських стежках. Карпати – це не тільки заповідник «під ковпаком». Це дім, в якому живуть люди. Справжню шкоду Карпатам завдає не дідусь на «Ниві», що їде за хлібом, а несанкціоновані вирубки, забруднення річок, стихійні сміттєзвалища, тощо», - наголосив він.
Комаров також прокоментував зйомки в горах:
«Щодо зйомок. Планування циклу наших передач – це тривалий процес. Ще готуючи експедицію, ми уважно вивчали відкриті джерела, карти та іншу інформацію, щоб уникнути потрапляння на території природозаповідного фонду. Ми ретельно продумували кожну деталь маршруту та обирали і використовували саме ті дороги загального користування, якими регулярно їздять місцеві мешканці і на яких точно дозволено рух транспорту», - підсумував він.
Зазначимо, вже цієї п'ятниці о 20:00 на телеканалі 1+1 Україна вийде новий випуск документального дослідницького проєкту Світ навиворіт. Україна. Дмитро Комаров продовжить шукати силу українців у високогір'ї Карпат. Ведучий потрапить до будинку-музею одного з найвідоміших українських мольфарів, до якого зверталися по допомогу люди з різних куточків нашої країни, а його дар визнавали навіть на рівні держави.
Публікація від Телеканал 1+1 Україна (@1plus1_ua)
Чому його дар був таким особливим і на які дива він був здатний? Дізнайтеся вже цієї п'ятниці, 21 березня о 20:00 на 1+1 Україна!