Літній хіт чи нітратна бомба? З'явились перші кавуни — можна купувати чи краще зачекати (коментує спеціаліст)

Твій День
Дивись відео

Чи варто зараз купувати кавуни, чи краще зачекати серпня? Скільки нітратів у кавунах з різних регіонів України — Твій день провів цікавий експеримент.

Поділитися:

Як обрати якісні кавуни, скільки ніратів в одній смугастій ягоді — на ці питання відповів виконавчий директор всеукраїнської громадської організації союзу споживачів України Максим Несміянов у денному шоу «Твій день»

Максим Несміянов розповів, що нітрати є у всіх рослинах і нічого страшного в цьому немає, питання тільки в пропорціях. Те, що вирощено в поле у ​​відкритому ґрунті містить менше нітратів, а те що вирощено в теплицях має більший вміст нітратів. Наприклад, огірки вирощені в теплиці мають 300 мг на кг нітратів, а огірки вирощені у відкритому ґрунті — 150 мг на кг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'явилися кавуни: скільки коштують, як обирати, чи варто купувати ранні кавуни

На даний момент масового продажу кавунів з полів ще немає. Те, що є в продажу — це кавуни вирощені в прискореному режимі. І наскільки вони шкідливі для здоров'я залежить від кількості в них нітратів.

Експеримент з кавунами: як виміряти наявність нітратів

У студії денного шоу «Твій день» ведучі провели експеримент та виміряли кількість нітратів в кавунах. Для чого жителі з різних міст України відправили у студію по одному кавуну. За допомогою нітратоміра виміряли кількість шкідливих речовин в кавунах і отримали наступні результати:

  • Київ — 112 мг на кг (значне перевищення норми)
  • Дніпро — 130 мг на кг (значне перевищення норми)
  • Херсон — 63 мг на кг
  • Чернівці — 114 мг на кг (значне перевищення норми)
  • Хмельницький — 100 мг на кг (перевищення норми).

Що робити при покупці неякісного продукту

Якщо ви придбали неякісний продукт або, як в нашому випадку, кавун з перевищенням норми нітратів, то ви маєте право повернути товар продавцеві відповідно до закону про захист прав споживача. Супермаркети і інші продавці не мають права продавати небезпечні для життя продукти. Крім цього можна написати скаргу в контролюючі органи, щоб вони перевірили всю партію кавунів.

На даний момент фахівець радить почекати до середини серпня і не купувати кавуни або вживати в їжу невелику порцію кавунів. Дітям давати кавуни зараз взагалі не рекомендується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруїтися водою: несподівана небезпека у пляшках з газованою водою (попереджає біохімік, коментує юрист)

Цікаві поради від фахівця

► Максим Несміянов не радить купувати вже нарізані часточки кавуна. За нормами санепідемстанції нарізати продукти заборонено через можливість поширення бактерій. Це ж стосується битих і колотих кавунів.

►Для того, щоб вибрати стиглий кавун, фахівець радить, традиційно, постукати по ньому. Дзвінкий звук говорить про те, що кавун добре достиг.

Твій день
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю