Скільки часу дитина повинна витрачати на домашні завдання: норми та реальність. Коментує освітній омбудсмен Сергій Горбачов

Твій День
Дивись відео

Скільки часу дитина повинна щодня приділяти виконанню домашніх завдань? Про встановлені законодавством строки розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Поділитися:

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов у шоу «Твій день» сьогодні розповів, скільки часу діти повинні витрачати на виконання домашніх завдань? Також у студії «Твого дня» обговорили питання, чи дійсно в українських школах дотримуються цих норм?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші гроші: як і з якого віку дитина в Україні може заробити у законний спосіб та чи корисно працювати у юному віці (коментар юриста і психолога)

Сергій Горбачов наголосив:

«Норми тривалості виконання дітьми домашніх завдань визначені у Санітарному регламенті для закладів загальної середньої освіти. Новий регламент набув чинності 1 січня 2021 року».

Отже, відповідно до існуючих норм, на виконання всього домашнього завдання дитина повинна витрачати від 1 до 2 годин, в залежності від класу. А на завдання з одного предмету українські школярі мають витрачати не більше 10-18 хвилин (також залежно від класу).

Домашнє завдання нормиФОТО: eo.gov.ua

Проте на практиці все зовсім інакше. Переважна більшість школярів та їхніх батьків наголошують, що на домашнє завдання йде по 3-4 години щодня. Про цю ситуацію Сергій Горбачов сказав:

«Наші діти загалом дуже перенавантажені: за кількістю уроків і за обсягом того, що вони мають запам’ятати. І це величезна проблема, яку треба вирішувати. Головна причина перенавантаження домашніми завданнями – це так званий предметний шовінізм. Кожен вчитель вважає, що саме предмет, який він викладає, найголовніший і найважливіший».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євген Клопотенко розповів у «Світському житті», як мотивувати дітей їсти здорову їжу (відео)

Також освітній омбудсмен розповів про дослідження, які показують, що діти, батьки яких цікавляться їхнім навчанням, але не виконують домашні завдання з ними (чи замість них), вчаться найкраще. Горбачов додав:

«Батькам треба цікавитися дітьми, але не робити за них їхню роботу».

Наостанок Сергій Горбачов закликав батьків звертатися за роз’ясненнями до директорів шкіл, у яких порушуються положення Санітарного регламенту щодо тривалості виконання дітьми домашніх завдань.

Дивіться також відео про те, чому ми переносимо методи виховання від батьків на своїх дітей – розповідає психологиня Анна Кушнерук:

ФОТО: Зixabay.com/zapCulture

Твій день

Всі відео

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю