Скільки часу дитина повинна витрачати на домашні завдання: норми та реальність. Коментує освітній омбудсмен Сергій Горбачов

Твій День

Скільки часу дитина повинна щодня приділяти виконанню домашніх завдань? Про встановлені законодавством строки розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Поділитися:

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов у шоу «Твій день» сьогодні розповів, скільки часу діти повинні витрачати на виконання домашніх завдань? Також у студії «Твого дня» обговорили питання, чи дійсно в українських школах дотримуються цих норм?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші гроші: як і з якого віку дитина в Україні може заробити у законний спосіб та чи корисно працювати у юному віці (коментар юриста і психолога)

Сергій Горбачов наголосив:

«Норми тривалості виконання дітьми домашніх завдань визначені у Санітарному регламенті для закладів загальної середньої освіти. Новий регламент набув чинності 1 січня 2021 року».

Отже, відповідно до існуючих норм, на виконання всього домашнього завдання дитина повинна витрачати від 1 до 2 годин, в залежності від класу. А на завдання з одного предмету українські школярі мають витрачати не більше 10-18 хвилин (також залежно від класу).

Домашнє завдання нормиФОТО: eo.gov.ua

Проте на практиці все зовсім інакше. Переважна більшість школярів та їхніх батьків наголошують, що на домашнє завдання йде по 3-4 години щодня. Про цю ситуацію Сергій Горбачов сказав:

«Наші діти загалом дуже перенавантажені: за кількістю уроків і за обсягом того, що вони мають запам’ятати. І це величезна проблема, яку треба вирішувати. Головна причина перенавантаження домашніми завданнями – це так званий предметний шовінізм. Кожен вчитель вважає, що саме предмет, який він викладає, найголовніший і найважливіший».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євген Клопотенко розповів у «Світському житті», як мотивувати дітей їсти здорову їжу (відео)

Також освітній омбудсмен розповів про дослідження, які показують, що діти, батьки яких цікавляться їхнім навчанням, але не виконують домашні завдання з ними (чи замість них), вчаться найкраще. Горбачов додав:

«Батькам треба цікавитися дітьми, але не робити за них їхню роботу».

Наостанок Сергій Горбачов закликав батьків звертатися за роз’ясненнями до директорів шкіл, у яких порушуються положення Санітарного регламенту щодо тривалості виконання дітьми домашніх завдань.

Дивіться також відео про те, чому ми переносимо методи виховання від батьків на своїх дітей – розповідає психологиня Анна Кушнерук:

ФОТО: Зixabay.com/zapCulture

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю