Диригентка Оксана Линів про свій творчий шлях та про кохання, яке знайшла у 41: «Якщо ви не будете йти на ризики, ви ніколи не станете явищем»

Життя відомих людей

Всесвітньо відома диригентка Оксана Линів в інтерв’ю «ЖВЛ» розповіла про свій творчий шлях та поділилася секретами особистого життя.

Поділитися:

Українка Оксана Линів – всесвітньо відома диригентка. Вона – головна диригентка Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац (Австрія). А у липні цього року вона стала першою жінкою-диригенткою, яка відкрила знаменитий Байройтський фестиваль класичної музики та зірвала 12 хвилин овацій від залу. Оксана Линів стала першою жінкою, яка мала честь відкрити цей знаменитий фестиваль за останні 145 років з моменту його заснування у 1876 році. Що ж про своє життя розповіла Оксана Линів «ЖВЛ»?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка Оксана Линів розповіла про 12 хв овацій та запрошення від Ангели Меркель: перша жінка-диригент, яка відкрила знаменитий Байройтський фестиваль класичної музики

Оксана Линів родом з міста Броди. Вона виросла у сім’ї професійних музикантів: дідусь був регентом церковного хору, тато – керівником хорової капели, мама – вокального ансамблю. Про власну професійну музичну кар’єру мріяла і Оксана, але вона згадує:

На початку 2000-х років в Україні без зв’язків ти не мав жодного шансу на нормальний професійний розвиток.

Тож Линів поїхала за кордон: спочатку стала призером конкурсу диригентів у Бамберзькій філармонії в Німеччині, потім стала асистенткою диригента у цій же філармонії.

Оксана ЛинівФОТО: Facebook/Oksana Lyniv

2008 року на деякий період часу Оксана повертається до України, щоб диригувати в Одеському оперному театрі. Але вже через декілька років заради свого професійного розвитку знову їде за кордон. Диригентка згадує:

Я просто розуміла, що для мене є лише сцена і музика, нічого іншого мене не цікавить.

Оксана ЛинівФОТО: Facebook/Oksana Lyniv

У 2015 році Оксана стала найкращою диригенткою Баварської опери, у 2017 – головною диригенткою Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац (Австрія). А у липні 2021 року про українку заговорив увесь світ – коли вона відкрила найвідоміший у світі Байройтський фестиваль класичної музики. Про цю подію Оксана говорить:

Це реально був найскладніший іспит мого життя. Найстрашнішим для мене було, що все життя буде поділятися на «до» і «після». Це мало стати або фіаско, або тріумфом.

В той день 160 хористів та 100 музикантів під керівництвом Оксани Линів виконували «Летючого голландця», чи не найскладнішу оперу у світі. Дивіться відео про те, як Оксана Линів стала першою жінкою-диригенткою на Байройтському фестивалі класичної музики:

Про реакцію у залі після їхнього виступу Оксана Линів розповідає:

Це були істеричні крики «браво», несамовите тупотіння ногами по підлозі. Було таке враження, що почався землетрус.

Оксану Линів з таким неймовірним успіхом привітала і канцлерка Німеччини Ангела Меркель, яка була присутня у залі. Вона навіть запросила українку на приватну зустріч.

Надзвичайно успішна професійно Оксана Линів дуже довго залишалася самотньою в особистому житті. Диригентка розповідає:

Мені було дуже складно знайти людину, яка би мені повністю відповідала. Все моє життя – це суцільні переїзди. В якийсь момент ти вже не належиш собі.

Кохання знайшло Оксану у 2019 році, коли їй був 41 рік. Зі скрипалем Дюссельдорфського оркестру, українцем Андрієм Мурзою Линів познайомилася після чергового концерту. Оксана зізнається – їхнє перше побачення було не надто вдалим, але вони дали шанс цим стосункам і жодного разу про це не пошкодували. На початку 2021 року пара оголосила про одруження.

Оксана ЛинівФОТО: Facebook/Oksana Lyniv

2021 рік став багатим на події для Оксани Линів. До 30-річчя незалежності України вона диригувала на грандіозному заході «Ковчег «Україна»: десять століть української музики в одному концерті». А вже за кілька днів, у День незалежності, з рук Президента України отримала нагороду – Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня. Дивіться відео, як у шоу "Твій день" привітали диригентку з державною нагородою:

Зараз Оксана щаслива. Глядачам вона говорить, що треба ризикувати, щоб чогось досягти:

Якщо ви не будете йти на ризики, ви ніколи не станете явищем.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю