Сьогодні, 19 серпня, відзначаємо такі події:
Сьогодні православна церква відзначає велике свято – Преображення Господнє. Це свято пов’язане з подіями земного життя Ісуса Христа. Преображення Господнє – явище слави та Божественної величі Ісуса Христа перед трьома апостолами під час молитви на горі Фавор (Ізраїль, 588 метрів в 9 км від міста Назарет), описане в Євангеліях. Під час молитви на цій горі учні Ісуса Христа трьох свідків воскресіння Петро, Яків та Іоанн побачили, як Учитель преобразився: Його обличчя засяяло, як сонце, а одяг став білим, як світло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З Яблучним Спасом: привітання у віршах та картинках до свята
Традиція святкування свята з’явилася в IV столітті, коли імператриця Олена звела перший храм на честь Преображення, а зараз на горі Фавор діють католицький та православний монастирі.
В народі це свято отримало назву Яблучний Спас, бо саме до цієї дати достигають яблука, і їх, разом з виноградом, слід освячувати в церкві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Другий Спас: що святять на яблучний Спас (обов'язкові складові кошика в храм на 19 серпня)
З цього дня вірянам дозволялося їсти яблука. З середини серпня спека йде на спад, погіршується погода. Саме тому казали:
Прийшов Другий Спас – держи рукавиці про запас.
На Другий Спас варили варення з яблук, пекли пироги, робили компоти. Цими стравами пригощали родичів, близьких, знайомих, хворих та жебраків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що приготувати на Яблучний Спас: апетитний яблучний пиріг, запечені яблука з фруктами та яблучні мафіни (ТОП-3 простих рецепта)
Свято випадає на Успенський піст, через який вживати м’ясні страви заборонено. Увечері люди співали пісні, проводжаючи сонце в поле і прощаючись з літом. Дівчата водили хороводи навколо яблунь та розчісували волосся яблуневим гребінцем.
Що не можна робити на Яблучний Спас
Сьогодні, 19 серпня, не можна займатись будь-якою домашньою роботою, окрім садівництва й приготування їжі, шити та в'язати, займатись ремонтом, проганяти та вбивати комах, гучно розмовляти, лаятись, бажати комусь зла.
Прикмети на Яблучний Спас
► Люди, які мріють потрапити в рай, повинні на Яблучний Спас з’їсти освячене яблуко.
► Відкусивши шматочок освяченого яблука, можна загадати бажання, і за повір'ям воно виповниться.
► Перш ніж їсти яблука самому, слід обов'язково ними когось пригостити.
► Який Яблучний Спас, таким буде січень та Покров.
► Садівникам на Другий Спас слід всіх пригощати яблуками, адже наступний рік буде врожайним.
► Яблука з медом – гарантоване здоров'я на цілий рік.
Сьогодні, 19 серпня, День Ангела святкують Спас та Феоктист.