«Світе, отямся, ми чекаємо захисту від тебе!» – продовольча безпека Європи знаходиться під загрозою через війну в Україні

Через воєнні злочини росії в Україні та Європі може виникнути продовольчий дефіцит.

Через війну, яку росія вже 3-й тиждень поспіль веде проти України, у Європі може виникнути суттєва продовольча криза. Заяву про це зробила Верховна Рада України. У цій заяві йдетьяс про таке:

"Наші захисники захищають не лише суверенітет та територіальну цілісність України, життя українців, але й стоять на захисті світу від голоду та продовольчої кризи. Щодня окупанти цілеспрямовано знищують сільськогосподарську техніку та підривають продовольчу безпеку в Україні і світі".

У ВРУ повідомляють про систематичні випадки таких злочинних дій, зафіксованих у Броварському районі (Київська область), Мелітопольському районі (Запорізька область), Прилуцькому, Ніжинському, Новгород-Сіверському районах (Чернігівська область), в низці районів Херсонської та Харківської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожен з нас може допомогти зібрати докази воєнних злочинів в Україні: чатботи від Мінцифри

Також зазначається, що російські окупанти масово реквізують сільськогосподарську техніку для проведення інженерних робіт, побудови укріплень та для використання її як тягачів для бронетехніки. Крім того, до даних робіт примусово залучається місцеве населення в окупованих населених пунктах.

Низка злочинів окупантів включає і свідоме знищення об’єктів інфраструктури. За час війни загарбниками вже було знищено:

  • найбільший склад України для зберігання замороженої продукції на Київщині; 
  • хлібозавод на Сумщині; 
  • обстріляно завод із виробництва напівфабрикатів у Миколаївській області;
  • обстріляно завод компанії «Данон Україна» у Херсонській області;
  • зупинено і знеструмлено ряд птахофабрик, птахи залишились без харчування і приречені на вимирання.

Все це вказує на те, що ворог цілеспрямовано атакує продовольчу безпеку України. Але треба розуміти, що не лише України, адже внаслідок злочинних дій рф вже зараз знаходиться під загрозою продовольча безпека Європи, Близького Сходу та Північної Африки, куди Україна щороку постачає велику кількість продовольчої продукції. Тож народні депутати, члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики вкотре звертаються до міжнародної спільноти:

«Ми здатні захистити себе на своїй землі, але ворог нещадно та підло атакує нас ракетами та бомбами. Загроза продовольчій безпеці України і світу – ціна зволікання в ситуації із закриттям неба над Україною. Україна захищає весь світ від голоду. Світе, отямся, ми чекаємо захисту від тебе!»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нарешті: перша країна, яка публічно підтримала заклик до ООН закрити небо над Україною

Тож ми вкотре закликаємо світ закрити небо над Україною і захистити не лише наших громадян, а й громадян інших країн від наслідків цієї злочинної загарбницької війни.

Більше новин