Чи існує правило, яке дозволяє писати «росія» з маленької букви: пояснив мовознавець Олександр Авраменко

Чи можна писати слово "росія" з маленької букви, керуючись правилами правопису? Пояснив мовознавець Олександр Авраменко.

Філолог Олександр Авраменко на прямому включенні зі студієїю "Сніданок. Онлайн" пояснив, чи можна наразі писати слово "росія" з маленької букви і чи правильно це граматично, якщо керуватися українським правописом? 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хейтери»-«недоброзичливці»: до Міжнародного дня рідної мови мовознавець Олександр Авраменко закликає спілкуватися українською

Декілька днів тому Олександр Авраменко розмістив емоційний пост у себе в Instagram, де на фото показав, як російські загарбники зруйнували місто Буча, де він жив останнім часом. В цьому ж дописі Авраменко натякнув на те, що слово "росія" відтепер доречно писати з маленької букви.

Сьогодні ж в ефірі "Сніданку. Онлайн" Олександр Авраменко сказав:

"Насправді, правило таке є. Воно звучить так: прізвища людей та імена, які вживають зневажливо, пишуть з малої літери. І це правило давнє, воно ще з радянських часів було в нашому правописі. Наприклад, "гітлери", "путіни" ми можемо спокійно писати з малої літери, це відповідає вимогам чинного правопису. А щодо назви країни, цього немає в правописі, але за аналогією, зважаючи на ситуацію в країні, я вважаю, можна застосувати це правило і до неї".

Тож, на думку Олександра Авраменка, слово "росія" цілком доречно писати з малої букви, виражаючи свою зневагу до країни-агресорки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фіксація воєнних злочинів росії в Україні: офіційні платформи (сайт, мобільний додаток, електронна пошта)

Наразі, через жахливі злочини росії проти мирного населення України, багато російськомовних українців намагаються переходити у побуті на українську. Ведучі "Сніданку. Онлайн" запитали у Олександра Авраменка поради, як таким людям швидше перейти на українську? Авраменко відповів:

"Найкраща порада – говорити. Пасивна українська (перегляд фільмів, читання книжок) – це добре, але щоб опанувати мову, треба активно говорити нею".

Дивіться "Сніданок.Онлайн" з 10:00 до 13:00 на Ютуб-каналі програми та на телеканалі ТЕТ на ТБ.

Loading...

Більше новин