"Доросла людина має вміти визнавати, що їй погано, і дозволити собі цей сум", — психоаналітик Анна Кушнерук про емоції під час війни

Психоаналітик розповіла в ефірі Сніданку з 1+1, як дозволяти собі емоції під час війни.

Психоаналітик Анна Кушнекур у розмові з Людмилою Барбір в ефірі "Сніданку з 1+1" розповіла, як планувати своє життя під час війни та які емоції варто собі дозволяти, аби продовжувати триматись.

Loading...

Найважче під час війни – щось планувати, адже навіть на день уперед це зробити зараз майже неможливо, однак це варто робити, наскільки можливо:

"Людина не може без цілепокладання. Людина без мети припиняє своє існування, як істота думаюча. План - це скерована енергія, щоб наближатися до того, що потрібно", – підтверджує Анна Кушнерук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як допомогти людині пережити втрату під час війни і що не можна робити: пояснює психотерапевт Олег Чабан

Коли сумно – потрібно дозволити собі сумувати, але можна і допомогти собі, наприклад, виконанням фізичних вправ:

"Доросла людина має вміти визнавати, що їй погано, навіть гірше за всіх. І дозволити собі цей сум, зайнятись фізичними вправами, вийти на прогулянку та попити води, і тоді сприймати це буде хімічно легше".

Як дозволити собі в певні моменти радіти життю, Анна Кушнерук пояснила:

"Дуже важливо бачити зараз красивих здорових людей. Дуже багато краси втрачено". 

Не потрібно зараз намагатися ідеалізувати себе і дотягувати до певного рівня особистості. Не потрібно перед усіма кланятись внутрішньо, щоб отримати право на життя:

"Якщо я щось роблю, але не достатньо, ставити собі питання, чи я це витягую робити більше". 

Більше новин