Ведуча «Голосу країни» та «Світського життя» Катерина Осадча об’єднує зусилля із телеканалом 1+1 для пошуку людей, які втратили зв’язок із рідними після 24 лютого — дати початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ на територію України. Соціальний проект під назвою «Пошук зниклих» відтепер розвивається не тільки в онлайні, але і на ТБ: у «Сніданку з 1+1» глядачі зможуть побачити фото зниклих людей, яких розшукують їхні сім’ї, долучитись до народного пошуку, а також почути щасливі історії родин, які знайшли одне одного.
Сьогодні ексклюзивно у «Сніданку з 1+1» Катерина розповіла про те, як створювався проєкт:
“Я переконана, що з перших днів війні з росією всі публічні люди отримували сотні повідомлень з проханням опублікувати інформацію про зниклих близьких. Вже на третій день повномасштабної війни я зрозуміла, що моїх соцмереж замало і потрібно створити якусь базу даних з інформацією про втрачений зв’язок. Особливим поштовхом до створення телеграм-каналу стала історія маленького хлопчика, який був евакуйований до Хмельницького. Він знав тільки своє та мамине ім’я. Вже тоді я відчула, що таких історій буде тисячі. Я зателефонувала своїй подрузі, волонтерці Еммі Шиманович та запропонувала їй зайнятися пошуком дітей. Так був створений телеграм канал. Проте, вже з першої години його існування до нас надійшло більше 300 повідомлень про пошук осіб різного віку, тому ми не змогли обмежитись тільки малечею. Наразі на адресу телеграм-каналу “Пошук зниклих” надійшло більше 18 000 заявок”, — сказала Катерина Осадча.
Як функціонує телеграм-канал «Пошук зниклих»:
Катерина Осадча розказала, людей з яких областей зараз найбільше шукають.
“Наразі більше всього запитів ми отримуємо на пошук людей з Маріуполя. Люди досі знаходяться у бомбосховищах, їх насильно переміщують до російської федерації — це дуже болюча тема для мене. Ми отримуємо часткові списки та збираємо будь-яку інформацію. У нас є приклади історій про те, що людям ставили ультиматуми на кшталт: “Якщо ви хочете бути живими, то поїдете до росії”. Що зараз з цими людьми та де вони, на жаль, ми не знаємо. Нещодавно до нас звернувся батько 5-річної Єви Щербакової. Дівчинка з мамою перебувала у бомбосховищі у Маріуполі та перестала виходити на зв’язок з 13 березня. Родину евакуювали, але інформації, де вони знаходяться, зараз немає. Також у нас є історія про 17-річного студента медичного університету на ім’я Даніїл Шмаглій. З ним мама втратила зв’язок 25 лютого під час евакуації з Гостомеля. Востаннє його бачили на мосту біля річки Ірпінь. Він стрибнув у річку, коли почались обстріли, та більше його ніхто не бачив”.
Loading...
За місяць існування соціальної ініціативи «Пошук зниклих» команда Каті Осадчої допомогла знайти більше 1500 людей.
“Кожного разу, коли ми отримаємо гарні новини, ми плачемо разом з сім’ями, яких змогли об’єднати. Нещодавно ми знайшли 82-річну жінку, яка загубилася під час обстрілів, коли евакуювалася із Ірпеня. Жінка страждає на деменцію, її близькі втратили будь-яку надію на те, що вона залишилася жива. Жінка повинна була їхати до Києва, але опинилася у пансіонаті в Коломиї. Тепер вона в безпеці, їй передали необхідні ліки, речі та незабаром до неї приїде її родина”, — прокоментувала Катерина Осадча.
Ведуча також розповіла, хто працює над цією ініціативою.
“Над проектом працює велика команда з 25 людей, це і шеф-редакторка, редактор, журналістка, стилістка, фотографи “Світського життя”. Окрім того, до пошуку людей долучилась велика кількість волонтерів, людей із різних професій: маркетологи, фотографи, стилісти. Ми об’єднали усі зусилля задля того, щоб допомогти українцям у пошуці близьких, які зникли через вторгнення РФ на територію України”, — сказала Катерина Осадча.
Якщо ви щось знаєте про місцезнаходження тих, кого шукають, будь ласка пишіть на електронну пошту poshuk.war@gmali.com або у соц.мережі “Сніданку з 1+1”. Долучайтесь до народного пошуку, переглядайте оновлення стрічки у телеграм каналі “Пошук зниких”, адже будь-яка інформація може стати корисною для пошуку загублених українців.
У ефірі “Сніданку з 1+1” будуть показувати історії знайдених людей.
Дивіться “Сніданок з 1+1” щодня з 8:00 до 11:00 у прямому ефірі YouTube та в ефірі телеканалів ТЕТ та 2+2.