Проблема переїдання під час холодів: як правильно харчуватися восени (поради дієтологині)

Переїдання: основні причини та як з ними боротися
Freepik

У "Сніданку. Вихідний" дієтологиня пояснила, як не переїдати восени, та яким має бути здоровий перекус.

Поділитися:

Чим менше світла, тим більша втома — така закономірність знайома багатьом. Осінні холоди також супроводжуються активним бажанням постійно зазирати до холодильника у пошуках чогось смачненького. Однак необдумане харчування може шкодити вашій травній системі та загальному самопочуттю. Як справитися із переїданнями? Дієтологиня Софія Шпак поділилася порадами у «Сніданку. Вихідний», що виходить у вихідні з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу "1+1 Україна" та на YouTube.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сезонні осінні овочі та що з них приготувати: підбірка рецептів для здорового харчування

Чому люди починають більше їсти восени

Потяг до висококалорійної їжі зростає восени та взимку, адже саме такі продукти дарують відчуття тепла і затишку. Також зараз багато людей страждають на сезонну депресію через зменшення світла. Біологічний годинник людини порушується, зменшується кількість серотоніну. 

"Серотонін — це така речовина, яка передає імпульси від однієї нервової клітини до іншої, і тому він дуже важливий в таких процесах, як апетит, настрій, сексуальні бажання, харчова поведінка, травлення і згортання крові", — пояснює дієтологиня. 

Переїдання — це регулярне систематичне споживання більшої кількості їжі, ніж ваші потреби. Така харчова поведінка часто спричиняє психологічний ат фізичний дискомфорт. Окрім уже зазначених факторів, на переїдання також впливає те, що взимку ми більше часу проводимо вдома, а тому поїсти від того, що нудно — звична справа.

Як вирішити проблему переїдання

  • Забезпечити три основних прийоми їжі, зробіть їх збалансованими. Зараз краще їсти термооброблені овочі, супи, коренеплоди, бобові.
  • Не провокуйте організм їжею ввечері.
  • Вживайте квашені продукти, які підтримують мікрофлору організму.
  • Протягом дня закрийте питання серотоніну. Споживайте тверді сири, бобові, сочевиця, горіхи. 
  • Приклад "здорової тарілки": 5 столових ложок каші + половина тарілки овочів + шматочок м'яса, розміром як ваша долоня без пальців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Сніданку з 1+1" дієтологиня Наталя Самойленко розповіла ведучій Нелі Шовкопляс про те, як правильно перейти на зимове харчування

Які можуть бути корисні перекуси

Між регулярними прийомами їжі можна споживати додаткові страви, проте важливо, щоб вони теж були збалансованими. Наприклад, яблуко та горіхи, хлібець зі слайсом сиру та огірком. Звичайні солодощі провокують потяг до наступних перекусів, тому втамування голоду ними не є ефективним. Дієтологиня не радить обмежувати себе, ви можете з'їсти улюблену шоколадку чи печиво, проте найкраще робити це разом із збалансованою їжею. 

Дивіться "Сніданок з 1+1" по будням з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу 1+1 Україна та на YouTube, а також "Сніданок. Вихідний" у суботу та неділю з 6:30 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

"Сніданок з 1+1" в соцмережах:

Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.