Історія свята зачаття святою Анною Богородиці: традиції та прикмети дня

День зачаття Богородиці святою Анною: історія свята, традиції, прикмети
Pixabay

22 грудня — день зачаття пресвятої Діви Марії святою Анною

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

Непорочне зачаття Діви Марії — у християнстві — віра в те, що Діва Марія була непорочно зачата. У народі цей день називають "Анна Зимова" або "Анна Холодна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на грудень 2022: найважливіші свята та дати

Коли День зачаття Богородиці святою Анною: історія свята

День зачаття пресвятої Діви Марії святою Анною православна церква відзначає 22 грудня.  Анна та її чоловік Йоаким не могли зачати дитину та молили Бога про допомогу. Одного разу до них з’явився ангел Гавриїл і повідомив, що скоро у них з’явиться малюк. Через 9 місяців Анна народила дочку, яку назвали Марією. Анна зачала Богородицю у Єрусалимі. На більшості ікон, що зображають Зачаття святої Анни, є лик Пресвятої Богородиці, що топче ногами змія.

Молитва до святої Анни про вагітність

Праведній Анні молилися при безплідді. До ікони Богоматір «Несподівана радість» зверталися з проханням позбавити від душевних недуг, про спокуту гріхів, при глухоті. Вагітним жінкам в цей день було заведено тримати піст. Не можна було виконувати якусь роботу, розпалювати вогонь, виходити з дому.

Почуй нас, Божих рабів Твоїх (імена подружжя), Всемогутній і Милосердний Всевишній, хай нашими молитвами буде послана допомога Твоя. Молимо, будь поблажливий, Боже, до молитовних слів наших, згадай Свій закон про збільшення людського роду і будь Покровителем нашим, та з Твоєю допомогою збережеться встановлене Тобою ж. Господи, Ти зміг створити своєю силою могутньою з нічого – все, і започаткував початок у безмежному світі існуючого: створив людину за образом своїм, і найвищою таємницею освятив подружжя союз з церквою. Зглянься, Всевишній Боже, на рабів своїх (імена подружжя), з'єднаних подружнім союзом, які молять про допомогу Твою, нехай прийде на нас милість Твоя божественна, нехай станемо плідними і зможемо ми побачити синів і дочок своїх, до 3-го і 4-го роду, і до глибокої старості доживемо і прийдемо в Небесне Царство через Господа Бога Ісуса нашого Христа. Амінь.

Молитва до святої Анни про легкі пологи

Вагітні просили у Всевишнього дарувати їм легкі пологи. 

Преславна мати Анно, Всевишній Господь зробив тебе захисницею і заступницею всіх вагітних. Ревно прошу тебе, поблагослови мене і дитя моє, яке я ношу під серцем, і нехай обдарує його Господь благими задатками. Усвідомлюючи, що вже тепер, перед пологами, я відповідаю за моє дитя, благаю Тебе про допомогу. Випроси для мене побожне життя, святу молитву і благочестиві думки. Свята мати Анно, допоможи мені у важкий час моїх пологів. Дай мені тоді міцне терпіння і жертовну любов до Бога. І нехай незабаром стане дитя моє дитям Божим через святе Хрещення, а через добре виховання – вірним дитям Святої Церкви Господа. Свята мати Анно, на тебе покладаюся. Амінь.

День святої Анни: народні прикмети та приказки

►Якщо сніг випав впритул до огорожі, то літо неврожайним буде. А ось якщо є проміжок, то очікується хороший урожай.
►Багато інею на деревах або снігові замети утворилися – буде рік врожайним.
►Якщо день світлий, то 31 грудня буде морозним і сонячним; якщо похмуро і іній на деревах з’явився, то останній день року буде похмурим і теплим.
►На Анну темну осінь закінчується, а зима починається.
►На Анну Зимову вагітним піст.
►Після Анни день помітно додасться.
►На Анну санки бери, та до улюбленої їдь.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю