Зміни у виплатах для ВПО, тарифи на світло та газ: що чекає українців з 1 жовтня

Як зміняться комунальні платежі та пенсії з 1 жовтня
Freepik

Які зміни чекають українців з 1 жовтня?

Поділитися:

У жовтні українці відчують певні зміни у державних виплатах. Деякі переселенці залишаться без грошової допомоги, а пенсіонери зможуть отримати надбавку до пенсії. Чого чекати в другий місяць осені?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи повернуться графіки відключення світла взимку: пояснює виконавчий директор енергетичної компанії

Виплати для ВПО: що зміниться з 1 жовтня

Восени частина внутрішньо переміщених осіб втратить право на отримання фінансової допомоги. У вересні вже ввели обмеження для низки категорій осіб, а у листопаді порядок виплат зміниться. Розрахунок суми допомоги тепер здійснюється з урахуванням матеріального стану переселенців. У жовтні змін не передбачено. Виплати втрачають ВПО, якщо вони:

► мають депозит більш ніж 100 тисяч гривень;

► перебувають за кордоном понад місяць без поважної причини (відрядження, стажування, догляд за хворими рідними);

► є власниками житла, що розташоване на інших територіях ніж ті, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї;придбали житло вартість більш ніж 100 тисяч гривень;

► придбали автомобіль, якому менш як п'ять років;

► купили іноземну валюту або дорогоцінні метали на понад 100 тисяч гривень.

Якщо переселенець не підпадає під жодну з вказаних категорій, то виплати автоматично продовжать.

Що буде з пенсіями з 1 жовтня

До кінця 2023 року не передбачено нових індексацій пенсії, тому розмір пенсій залишиться без змін. Наступну індексацію пенсій планують провести весною 2024 року. Вікову надбавку отримають пенсіонери, яким у 2023 виповниться 70, 75 чи 80 років — 300, 456 та 570 гривень відповідно. Додаткову грошову допомогу коштом ООН можуть надати деяким категоріям пенсіонерів, якщо вони заповнять спеціальну заявку на платформі єДопомога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖСубсидії на опалювальний сезон: як оформити та хто має право у 2023 році

Тарифи на світло з 1 жовтня

Зміни цін на оплату світла у жовтні не передбачені. Для побутових споживачів тариф на електроенергію залишається на рівні 2,64 грн/кВт-год.  

Тарифи на воду з 1 жовтня

Сталим буде і тариф на воду. Хоч у липні й планувалося підвищення вартості водопостачання на 32%, проте це рішення так і не набрало чинності.

Тарифи на газ з 1 жовтня

Ціна на газ буде сталою до травня 2024 — 7,96 гривні (з ПДВ) за кубометр. Нафтогаз прийняли рішення не підіймати вартість палива у зв'язку з повномасштабним вторгненням на територію України.

Дивіться сюжет "Сніданку з 1+1" про ймовірність нових блекаутів:

Новини по темі