Як ведучі "ТСН" читали на загал улюблену українську прозу (ВІДЕО)
Проект "7 жінок про 7 жінок від 7 жінок" організувала письменниця Лариса Денисенко
Проект "7 жінок про 7 жінок від 7 жінок" організувала письменниця Лариса Денисенко. Колишня ведуча "1+1" запросила сучасних новинарок замість сухих новин почитати на загал улюблену художню літературу.
"Українська жіноча проза красива і за допомогою публічних жінок її слід популяризувати", - зізналася організаторка, якій ця ідея прийшла вночі.
До проекту долучилися досвідчені читачки і книголюби Юлія Бориско, Лідія Таран, Соломія Вітвіцька та Марічка Падалко. Телеведучі самі обирали письменниць і уривки з іхніх творів. Вголос і наживо все це вони читали публіці "Книжкового Арсеналу".
Лідія Таран каже, що наважилася на виклик собі, щоби вийти з новинного амплуа. Читала Софію Андрухович "Фелікс Австрія" - уривок про любов і технологію виробництва мила.
"По-перше, це разюче контрастує з тим, що я розповідаю щодня в новинах. У нас (телеведучих - ред.) є два варіанти. Або ми - мами - і читаємо дітям на ніч, або читаємо новини. І так вже довгі десятиліття. Спробувати щось третє - для мене був реальний виклик".
"За темпераментом ми з Ларисою схожі, тож я дуже втішилася, коли за взаємним бажанням мені випало читати саме твір Денисенко. Чула , як жваво реагує зал, але намагалася туди не дивитися. Бо сцена - то вихід за межі зони комфорту, стрес для людей, які звикли працювати з віртуальним глядачем. Але експерименти - це завжди цікаво. Поки живі - треба кидати собі виклик і перемагати навіть у дрібницях, " - додала Юлія Бориско, яка своїм жіночим персонажем обрала сліпу руду дівчинку із твору Лариси Денисенко "Забавки з крові і плоті".
Послухати Соломію Вітвіцьку і її виконання "Мобілізація добра. Волонтери" прийшла не лише авторка Ірен Роздобудько, а й бійці АТО зі шпиталю та, власне, самі волонтери, про яких ідеться.
"Я не знала, що Ірен зараз знаходить в залі. Інакше б дуже хвилювалася. Мені цікаво, наскільки я передала настрій. Можливо, зробила цю волонтерку трішки веселішою, ніж думала Ірен. Перед автором читати завжди складно. Можеш не вгадати. Ми ж не професійні актори", - зізналася Соломія Вітвіцька, яка прочитала цей новий твір раніше за його офіційну презентацію.
Марічка Падалко хвилювалася, що звикла читати вголос дітям і дорослі художні твори у її виконанні звучать по-дитячому. Врешті, "Теплі історії до кави" Надійки Гейбіш телеведуча адресувала своїм вихованцям.
"Нам всім хочеться щоб українську літературу більше читали. Знаю, що сюди приїхали учні нашої "Медіа школи 1+1". Спеціально, щоб купити українські книжки, щоб вчитися більше читати українською мовою вголос. Вони приїхали до нас із Донецька, Луганська, Севастополя. Мені здається, коли вони це будуть чути у виконання людей, на яких хочуть бути схожими (бо приїхали сюди вчитися на ведучих інформаційних новин ) - ще більше зацікавляться українською літературою", - додала телеведуча і викладач "Медіа школи 1+1".
Як наші ведучі читали українську прозу - дивіться у відео: