Як обрати гранат та чим він корисний для організму людини

Сніданок з 1+1
06:30
Будні

Дієтолог розповів, як правильно вживати гранат без шкоди для здоров’я.

Поділитися:

У програмі «Сніданок з 1+1» дієтолог Олександр Кущ розповів про корисні властивості граната та як правильно його вживати без шкоди для здоров’я. Також він поділився секретами вибору цього фрукту. 

Плід гранату дозріває пізньою осінню. У вітчизняних крамницях цей фрукт також з’являється саме в цей період, але українці купують його здебільшого взимку.

Дивіться також: Гранатовий сік без гранату та небезпечний яблучний сік: результати перевірки води та соків.

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГРАНАТУ

Гранат – натуральний сильнодіючий засіб для очищення організму. Свіжі плоди ефективні при кашлі, ангіні та застудних захворюваннях. Поїдання червоних зерняток гранату також може побороти високу температуру та знижує ризик розвитку раку грудей у жінок.

Надзвичайно корисним є і гранатовий сік. Він підвищує рівень гемоглобіну, апетит, регулює роботу шлунку, є антисептичним, протизапальним і навіть знеболюючим засобом. Також вживання гранатового соку допомагає організму людини протистояти радіації, адже в ньому міститься більше антиоксидантів, ніж в зеленому чаї.

Читайте також: Як зберігати чай, щоб він не втратив свого смаку.

ЯК ВЖИВАТИ ГРАНАТ

Людям із підвищеною кислотністю та проблемами зі шлунком пити гранатовий сік категорично забороняється. Не рекомендують також пити його і  дітям до одного року.

Дітям до 1 року сік гранату протипоказаний. Дітям до 7 років краще вживати дуже невеликими порціями, обов’язково в розведеному стані з чистою водою, - каже Олександр Кущ.

Корисні також і кісточки гранату, оскільки в них дуже багато ефірних олій, які захищають наші судини і роблять їх еластичними.

Щодо гранатового соку, то дієтолог рекомендує уникати промислових пакетованих соків, оскільки їх, зазвичай, неправильно зберігають. Справжній сік з гранату має зберігатися тільки в темній тарі.

 Якщо ви бачите, що сік в пакеті чи прозорій скляній посудині, краще його не брати. Оскільки через 10 хвилин під дією ультрафіолету, втрачаються усі корисні властивості фрукту, - підкреслює дієтолог.

Любителям соку також рекомендується пити такий сік через соломинку, щоб не руйнувати зубну емаль.

ЯК ОБРАТИ ГРАНАТ

Обов’язково обирайте гранати насиченого червоного кольору.  Шкірка фрукту не має бути сухою, а от хвостик, як і в кавуна, має.

Сухий хвостик гранату - це такий собі показник стиглості, - зазначає Олександр Кущ.

Після того, як ви розріжете плід, самі ягоди мають бути соковитими і легко відділятися від шкірки.  

Нагадаємо, не так давно дієтолог розповів про корисні властивості та калорійність кеш'ю.

Новини по темі