Косметолог розповіла, як вберегти шкіру від обмороженняЕксперт програми «Поверніть мені красу», а відтепер частина команди ранкового шоу «Сніданок з 1+1» Ростислав Валіхновський розповів про основні фактори і механізми імунітету та порадив, як його можна зміцнити.

ЩО ТАКЕ ІМУНІТЕТ І З ЧОГО ВІН СКЛАДАЄТЬСЯ

Вроджений імунітет складається з багатьох компонентів, найбільшим з яких є шкіра. Вона є бар'єром для проникнення бактерій всередину організму.

Слизові оболонки в ротовій порожнині, носі та очах складаються з речовин, які знешкоджують бактерії та віруси, а соляна кислота у шлунку розщепляє їх при потраплянні в організм.

Кишечник є серцем нашого імунітету. Він містить велику кількість лімфоїдної тканини, що відповідає за імунітет всього організму.

Хворіти 5-6 разів на рік – це нормально, – підкреслює Ростислав Валіхновський.

5 секретів краси від східних жінокЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти збережуть здоров'я серця.

ЯК ЗМІЦНИТИ ІМУНІТЕТ

1. Щоденний раціон повинен включати 80% овочів та фруктів для зміцнення імунітету.

2. Активні фізичні вправи на свіжому повітрі. 2 години, якщо це ходьба і 1 година, якщо біг.

3. Короткочасні голодування – щотижневе очищення організму протягом розвантажувальних днів. Вони сприяють знищенню усіх негативних бактерій в нашому організмі. Ці дні можна проводити на соковій дієті або ж лише на воді.

За цей час наша імунна система перезапускається та виходить на найвищий рівень функціонування, – зазначає доктор Валіхновський.

4. Загартовування організму – процедури з різкою зміною температури (обливання холодною водою, контрасний душ тощо).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як уберегтися від наслідків сидячої роботи: Профілактика та вправи.

Знизити ризик розвитку онкозахворювань і підвищити імунітет допоможе селенЯК ШВИДКО ВИЛІКУВАТИСЯ

Захворівши, ні в якому випадку не можна закинутися пігулками і йти на роботу. Це лише погіршить ваш стан і поставить під загрозу самопочуття оточуючих.

Імунна система сама розпочинає активну роботу, коли до організму потрапляють віруси та бактерії. Їй треба лише допомогти.

  1. Забезпечте собі відпочинок (принаймні на декілька днів).
  2. Збережіть здоровий раціон харчування, збільшивши у ньому кількість антибактеріальних та противірусних продуктів (цибуля, часник, лимон, апельсин, перець чилі тощо).
  3. Збільшіть кількість рідини.
  4. Зверніться до лікаря, який призначить ліки, які необхідні саме для вас.

Лікар Валіхновський наголошує, що вдаючись до будь-яких заходів лікування чи зміцнення імунітету слід пам'ятати головну заповідь – не нашкодь.

Нагадаємо, нещодавно ми розповідали, як вберегтися від п'яти небезпечних хвороб, які можна підхопити взимку.