Кому насправді не можна робити щеплення від COVID-19 та як про це дізнатися? Розповідає Головний санітарний лікар Ігор Кузін

Сніданок з 1+1
06:30
Будні

Які є реальні протипоказання для вакцинації проти коронавірусу? Про це розповідає Головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Поділитися:

Які є реальні протипоказання до вакцинації? Кому не варто робити щеплення проти COVID-19? На ці та інші запитання, пов’язані з коронавірусом в Україні, у студії «Сніданку з 1+1» давав відповіді Головний санітарний лікар Ігор Кузін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна перейшла на електронні лікарняні: як їх оформити та отримати гроші, чи витримає навантаження електронна система охорони здоров’я (коментують експерти)

Отже, Ігор Кузін наголошує:

Абсолютне медичне протипоказання для вакцинації – це непереносимість одного з компонентів вакцини. Таке зустрічається у 0,01% людей.

Головний санітарний лікар пояснює – про таку непереносимість можна дізнатися після введення першої дози вакцини. Якщо після щеплення виник анафілактичний шок через гостру алергічну реакцію, другу дозу вводити не рекомендують. В той же час Ігор Кузін наголошує – при всіх пунктах вакцинації є набір для невідкладної медичної допомоги людині з симптомами анафілактичного шоку. Тож така гостра реакція в жодному разі не буде смертельною, якщо дотримуватися правил вакцинації та перебувати біля пункту щеплення впродовж 30 хвилин після введення вакцини. Дивіться, як медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова розвінчує міфи про вакцинацію від коронавірусу:

У всіх інших випадках, крім анафілактичного шоку, зазвичай вакцинація не заборонена. Проте Ігор Кузін радить все ж проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем, якщо ви маєте якісь супутні хвороби. Адже кожна хвороба і вакцина мають свої особливості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова хвиля коронавірусу в Україні: коли прогнозують пік захворюваності та який відсоток невакцинованих серед хворих (розповідає експерт)

На сьогодні проти коронавірусу в Україні вже вакциновано 7,3 мільйони українців. Проте цього явно недостатньо для формування колективного імунітету і уникнення локдауну. Тож у МОЗ закликають українців більш активно вакцинуватися проти COVID-19.

Детальніше про те, які існують реальні протипоказання до вакцинації, дивіться у відео вгорі. Також дивіться, що потрібно знати про коронавірус і школу: 

ФОТО: Pexels/Gustavo Fring

Новини по темі