У Києві хлопця звільнили з роботи через прийом антидепресантів: у Сніданку з 1+1 скандальну ситуацію прокоментував роботодавець

Хлопець Євген виклав у TikTok відео, де розповів, що його звільнили з роботи після того, як керівництво дізналося, що він приймає антидепресанти. Чи мав право працедавець вчинити так, і що каже закон?
Євген працював у магазині, що продає товари для домашніх тварин. За його словами, у якийсь момент керівник дізнався про те, що хлопець приймає антидепресанти і одразу почав проявляти агресивну поведінку:
«Він приходить, починає на мене дуже голосно кричати матом, називати мене наркоманом, що я взагалі неадекват, і каже мені, що я звільнений», — згадує Євген.
Хлопець спробував пояснити, що ліки призначив лікар, і навіть показав рецепти — хоча не був зобов'язаний цього робити. Та це лише посилило агресію керівника. Той заявив, що документи нібито липові, адже він сам має психологічну освіту і розбирається в таких питаннях.
На цьому тиск не завершився. Наступного дня хлопця викликали на роботу й у замкненому приміщенні змусили підписувати документи, зміст яких йому не пояснили. Разом із керівником були й двоє охоронців, які, за словами Євгена, хотіли відвезти його на тестування на наркотики.
Що відповіла компанія?
Коли журналісти Сніданку з 1+1 звернулися до представників мережі зоомагазинів, там повідомили, що Євген справді був хорошим працівником. Але від початку січня, мовляв, у його поведінці відбулися «різкі негативні зміни», які вплинули на комунікацію з клієнтами й командою. Компанія наголосила, що для них важливі якість сервісу та комфортна атмосфера. Заяву на звільнення, за словами роботодавця, хлопець підписав добровільно.
Натомість, психіатр Євген Скрипник пояснює, що сучасні антидепресанти не є наркотичними засобами, не викликають залежності і, як правило, не впливають на працездатність. Єдиним винятком можуть бути ті препарати, що мають снодійний ефект, і навіть тоді — лише у випадку неправильного режиму сну.
«Люди, які приймають ці ліки на ніч, зазвичай просто трохи довше відходять після сну. Більшість з них спокійно керує авто через годину-дві після пробудження», — коментує лікар.
Отже, твердження керівника про «неадекватність» працівника через прийом ліків не витримують жодної медичної критики. Більш того — вони дискримінують людей, які проходять психотерапію або мають потребу в медикаментозному лікуванні.
На чиєму боці закон?
Представник Державної служби з питань праці Валентин Шаботинський наголошує на тому, що звільнення працівника через прийом медикаментів, у тому числі антидепресантів, є незаконним. Якщо особа виконує свої обов’язки й не порушує закон, підстав для звільнення немає. Адвокати рекомендують хлопцю звернутися не лише до держслужби, а й до поліції та суду, адже це дасть змогу отримати моральну компенсацію та повернути кошти, втрачені через необґрунтоване звільнення.