Що таке співзалежні стосунки і як їх позбавитись

Сніданок з 1+1
06:30
Будні

Психіатр розповів, як почати нове щасливе життя.

Поділитися:

Сильне почуття може і не бути коханням. Іноді люди довгий час перебувають у болісних співзалежних стосунках і не можуть цього зрозуміти. Що це за явище, і як почати нове щасливе життя - знає психіатр Олег Чабан. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Другий шанс: Як повернути довіру в стосунки

Це відносини двох залежних людей, які не можуть жити один без одного. Розлука є для них болісною і травматичною. Залежність людей один від одного настільки ж небезпечна, як залежність від заборонених препаратів. Такі почуття закладаються у людині з дитинства через неправильне виховання або конфлікти у родині, - стверджує лікар. 

Співзалежні стосунки мають наступні риси: 

- низька самооцінка

- чутливість до критики

- бажання піклуватися про інших

- необхідність контролю над іншим 

- почуття провини за проблеми інших. 

Співзалежні стосунки виникають не лише між партнерами, а й, до прикладу, між матір’ю та дитиною. Інколи любов матері до дитини настільки сильна й жертовна, що вона геть забуває про власне життя, самореалізацію і боїться відпустити дитину від себе. 

«Позбутися співзалежних стосунків самостійно майже неможливо. Варто звернутися до психотерапевта і відвідувати індивідуальні або групові заняття. Інтенсивна терапія допоможе таким людям зрозуміти, наскільки важливо прожити наповну своє життя, адже воно може просто пролетіти повз нас», - зауважує психіатр.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як «стерти» колишні стосунки та знову покохати

Новини по темі