Спираємося на свій власний ресурс: як адаптуватися до відключень електроенергії (поради психолога)

Сніданок з 1+1
07:00
Будні
Як адаптуватися до життя в умовах відключень світла: поради психолога
Freepik

Як звикнути до відключень електроенергії та чому адаптуватися зможуть не всі?

Поділитися:

Сьогодні Україна змушена жити в умовах регулярних відключень електроенергії через ракетні обстріли по критичній інфраструктурі з боку росії. Відсутність світла, мобільного зв'язку та інтернету стали ще одним випробуванням для психіки, адже від цих ресурсів залежить не лише комфорт, а робота та навчання. Як адаптувати психіку до життя без стабільної електрики та залишатися в таких умовах продуктивними? Про це у "Сніданку з 1+1" поговорили з психоаналітиком Анною Кушнерук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли немає світла та інтернету: 30 способів, як розважити себе в умовах блекауту

В першу чергу експертка радить визнати, що відчувати дискомфорт в теперішніх умовах — це абсолютно нормально, адже будь-яке нове випробування викликатиме стрес.

"Ми всі в певний час будемо відчувати дискомфорт від нових обставин. Справлятися з цим можна лише визнаючи, що це дискомфортно, що я можу дратуватися, що не встигаю робити все. Потрібно визнати цю проблему, а не звинувачувати всіх навколо. Тобто, ми переходимо від психології звинувачення та пошуку винних до психології того, що я маю спиратися на те, що в мене є. Я повинен спиратися на свій власний ресурс і на те, що мене оточує навколо. Слід перетворитися на людину, яка створить собі комфортні умови за будь-яких обставин", — розповідає Анна Кушнерук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому немає мобільного зв'язку та інтернету, коли зникає світло: пояснення експерта

Водночас потрібно розуміти, що не всім вдасться адаптуватися. Певна категорія людей все одно складно переживатиме відключення електроенергії або будь-які інші неочікувані випробування війни.

"Є люди, які без сонячного світла, без електрики, без яскравого кольору або оцієї естетичної ілюмінації фактично наближаються до своєї депресії. Це люди, що і були схильні до депресивних станів. Ми прагнемо бути як один, дружні, але не всім буде однаково вдаватися внутрішня мобілізація своїх ресурсів і пошук нормального внутрішнього ставлення до всього, що відбувається".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити з продуктами в холодильнику, якщо відключили світло: як зберегти

Потреба у відключеннях електроенергії сьогодні є загальною для всієї країни. Кожному громадянину слід навчитися жити в нових реаліях. Абсолютно нормально трохи психувати та нервувати, якщо це не перетворюється у повсякденний стан. Щоб з комфортом переживати години відсутності електроенергії, намагайтеся завчасно готувати усе необхідне та підпорядковувати розпорядок дня згідно до графіку відключень. 

Зіркові новини

Всі відео

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю