У пошуках секрету щасливого життя: психотерапевт розповів наскільки по-різному відчувають щастя чоловіки та жінки

Щастя — це стан душі, який напряму залежить від нашого вибору, мислення та сприйняття світу. Проте чи впливає на нього і гендерний аспект?
Ексклюзивно у Сніданку з 1+1 професор та психотерапевт Олег Чабан розпочав унікальний проєкт про щастя. На основі своїх багаторічних професійних спостережень психотерапевт упродовж 5 днів у формі невеличких лекцій розкриває по 2 таємниці з 10 головних аксіом щасливого життя.
Аксіоми щастя
Що таке щастя та чому ми його так прагнемо? Ми шукаємо його, намагаємося зберегти, коли, здається, нарешті його наздогнали. Однак важко точно визначити, що саме приносить нам радість, і чи існують універсальні правила, які допоможуть наблизитися до нього. У психотерапевта Олега Чабана знайшлися на це свої відповіді.
Він зауважив, що перше уявлення про радісне життя формується ще в дитинстві завдяки впливу батьків, адже, як стверджує одна з теорій: якщо батьки щасливі, то й дитина почуватиметься щасливою. У зрілому віці усвідомлення щастя приходить через досвід, особливо через здатність цінувати кожну мить.
Серед інших аксіом психотерапевт звертає увагу на техніку сповільнення життя (slow life) і наголошує на важливості спілкування з рідними, яке може здаватися буденним, але насправді має величезне значення. Звичайно, не обійшлося і без теми матеріальних речей, у яких чимало людей вбачають своє істинне щастя, але Олег Чабан доводить протилежне.
7 аксіома — гендерний аспект
Психотерапевт наголошує на тому, що жінки та чоловіки по-різному сприймають щастя і варто теж враховувати цей аспект. Як приклад, він наводить загальну статистику з декількох країн про відчуття щастя жінок та чоловіків при різних соціальних статусах.
- Одружені чоловіки — 35%
- Замужні жінки — 41.5%
- Самотні чоловіки — 18.5%
- Самотні жінки — 25.5%
- Розлучені чоловіки — 18.5%
- Розлучені жінки — 15.5%
Згідно з даними, одружені жінки (41.5%) відчувають себе щасливішими, ніж одружені чоловіки (35%). Тобто, шлюб, як правило, більше задовольняє жінок у соціальному чи емоційному аспекті. Психотерапевт зазначає, що такий результат може бути пов’язаний із тим, що жінки більше схильні створювати й підтримувати емоційний комфорт у стосунках.
А от самотні чоловіки (18.5%) почуваються менш щасливими порівняно із самотніми жінками (25.5%). Жінки, навпаки, демонструють більшу адаптивність до періоду життя без стосунків.
Розлучені чоловіки й жінки показують найнижчі рівні щастя (18.5% та 15.5%). Проте чоловіки виявляються трохи стійкішими до розлучення, ніж жінки. Це може свідчити про те, що розлучення більше впливає на емоційний стан жінок через втрату стабільності чи підтримки.
8 аксіома — за щастям не потрібно бігти
Олег Чабан зазначає, що щастя — це лише продукт нормального життя. За ним не потрібно відкривати погоню та важко працювати, аби його отримати.
Варто пам'ятати, що не погоня за щастям, а дорога за яку ви отримаєте винагороду — щастя. Рух в житті не повинен бути у вигляді швидкого досягнення омріяного, перемоги, будь-якими засобами та ціною з нагородою «задоволення». Щастя полягає саме в шляху, процесі досягнення, де кінцева мета повинна сприйматися, як винагорода за цей шлях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи дійсно щастя в грошах: психотерапевт відкрив таємницю щасливого життя