Загроза дефіциту скла в Україні: чи збільшаться ціни на вікна (пояснили в "Сніданку з 1+1")

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
 Дефіцит скла в Україні: що буде з цінами на вікна
Freepik

Цієї осені прогнозують дефіцит скла в Україні. Чи варто очікувати на підвищення цін на вікна?

Поділитися:

Інтернетом поширюється інформація про те, що цієї осені в Україні буде дефіцит скла. За даними ЗМІ, з традиційним піком сезону скління збіглися проблеми імпорту. Металопластикові вікна і без того подорожчали від початку війни. Тож, наскільки велика назріває проблема? І чи виростуть ціни у зв'язку з дефіцитом? Розібралися в "Сніданку з 1+1", який виходить щодня на з 07:00 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна", телеканалі ТЕТ та на YouTube.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи якісну сіль продають в Україні? Результати дослідження у "Сніданку з 1+1" від Костянтина Грубича

В Україні немає власного виробництва скла для вікон. Раніше близько 80% завозили з росії та білорусі. Тепер більш ніж половина постачань в Україну — з Туреччини та Польщі, через яку продають те саме білоруське скло. Однак турецький завод потрапив під санкції як спонсор війни, а в ЄС ініціювали посилення митного контролю скла, що імпортується на євроринок з білорусі. Якщо обмеження почнуть діяти, Україні доведеться переорієнтовуватися на ЄС, прогнозують в асоціації вікон та фасадів:

"Якщо Україна повністю перейде на європейське скло, ціни дійсно можуть збільшуватися, тому що в білорусі, в Туреччині скло дешевше десь, мабуть, на 10%".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Сніданку з 1+1" директор центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів, чи справді опалювальний сезон перебуває під загрозою

Це подорожчання може накладатися на уже підвищені минулого року ціни через стрибок курсу долара та складну логістику. Водночас майже на третину впав попит на вікна та двері, тому в Україні зараз є запаси скла. Додаткових обсягів потребує активна післявоєнна відбудова, але дефіциту скла зараз немає.

"Передумов, щоб був дефіцит скла і компанія виробників вікон не виконала свої зобов'язання перед державою, приватними замовниками чи великими будівництвами, я на сьогодні не бачив. Трейдери також кажуть, що Європа в разі чого вона може наростити свої потужності. Крім того, на сьогодні печі не завантажені на 100%", — пояснює експерт.

Також зараз обговорюють можливість запустити в Україні власний склозавод. Держава має всі ресурси для виробництва. Тоді питання дефіциту і зростання цін не стане гострою проблемою.

Дивіться “Сніданкок з 1+1” щодня з 7:00 до 9:30 на телеканалі “1+1 Україна” та на YouTube, а також “Сніданок. Вихідний” у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

"Сніданок" в соцмережах:

Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю