Заспокійливі під час війни: у чому небезпека самостійного прийому (коментує лікарка у "Сніданку з 1+1")
Чому не можна вживати заспокійливі без консультації лікаря та чим це небезпечно?
На сьогодні більшість українців перебуває у стресі: повномасштабна війна, евакуація, обстріли, втрата близьких людей, навіть просто новини. За даними фармацевтів, заспокійливі засоби нині у топі продажу. Частіше за все люди їх купують самостійно, без призначення від лікаря. Чи є прийом заспокійливих препаратів небезпечним і чому? Розібрались у "Сніданку з 1+1".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як врятувати волосся від випадіння в умовах хронічного стресу: поради трихолога
"Лютий-березень-квітень майже кожен третій заходив і питав щось заспокійливе", - розказала фармацевт.
Про те, що українці "сидять" на заспокійливих, підтверджує і невролог Олександра Щебет:
"Якщо не кожен другий, то кожен перший, практично. Особливо зараз, в наш час, люди шукають, чим можна заспокоїтись".
У чому небезпека самостійного прийому заспокійливих
Більшість заспокійливих продають у аптеках без рецепта, а діюча речовина - фенобарбітал - входить до складу багатьох заспокійливих, які є чи не у кожній аптечці українця. Ця речовина може викликати залежність:
"Це фактично наркотик. Люди, які його вживають, і вживають у великих дозах, згодом отримують крім серйозних побічних ефектів, залежність".
Позбутися цієї залежності дуже складно:
"Коли відбувається відміна наркотичної речовини, відбувається те, що у народі називають "ломка". З'являються болі в усьому тілі, головний біль, дратівливість, інколи навіть агресія, порушення сну".
Якщо заспокійливе продовжувати вживати безконтрольно, то замість ефекту релаксації ви отримаєте коливання тиску та аритмію:
"Ти п'єш препарат і є побічна дія. Ти думаєш, що це просто твій емоцйний стан і безе ще більше засобу, щоб заспокоїтись. А воно працює по замкненому колу, і це коло лікарям розірвати".
Чому не можна самостійно приймати заспокійливі, дивіться: