Як схуднути після гормонального збою: причини порушень, симптоми та поради по харчуванню (розказує гінеколог-ендокринолог)

Твій День
Дивись відео
Як схуднути жінці після гормонального збою
Рexels/Andres Ayrton

Багато жінок, коли не можуть позбутися зайвої ваги, нарікають на гормональні порушення. Чи дійсно гормональний збій така часта причина набору зайвої ваги? На це питання відповідає експертка Віля Тарнопольська.

Поділитися:

Причиною важкої втрати зайвої ваги можуть бути гормональні збої. За статистикою, 8 із 10 жінок у світі страждають від ендокринних порушень, які загрожують стрімким набором ваги. Як схуднути після гормонального збою розказала гінеколог-ендокринолог та дієтолог Віля Тарнопольська у програмі «Твій день»

Проблема схуднення через гормональні порушення дуже актуальна для багатьох жінок. Експертка Віля Тарнопольська розказала, що гормональні порушення становлять 10-15% проблеми набору зайвої ваги. 

Річ у тому, що жирова тканина є окремим ендокринним органом і там знаходиться багато інших гормонів. Тому при наборі ваги збільшується також об'єм жирової тканини. В наслідок цього виникають нові ендокринні порушення. Виходить, так зване, замкнуте коло. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сезонна дієта: чи можна схуднути, вживаючи фрукти та ягоди (розказала дієтологиня)

Причини виникнення ендокринних порушень

Причинами виникнення ендокринних порушень, що стають пусковим фактором набору зайвої ваги можуть бути:

  • проблеми щитовидної залози (зниження її функції)
  • порушення роботи наднирників 

Коли зайва вага вже є і її важко позбутися, то причинами можуть бути: збій у менструальному циклі, проблеми з заплідненням, тощо. 

Жінки, що вступили у вагітність з надмірною вагою, дуже часто мають проблеми і під час вагітності. Тому, як радить експертка, проблемою надмірної ваги потрібно займатися завчасно. 

Як визначити чи був гормональний збій причиною збільшення ваги

При стрімкому наборі ваги додатковими факторами, що вказують на гормональний збій може бути:

  • стрімке випадіння волосся
  • слабкість та постійна втома
  • підвищений артеріальний тиск
  • поява висипань на обличчі, яких раніше не було
  • порушення менструального циклу
  • набір ваги у незвичних місцях

►При проблемах з наднирниками спостерігається збільшення ваги у верхній частині тіла: обличчя, ділянка живота, плечі. В той час як ноги та сідниці залишаються худорлявими. 

►При патології щітовидної залози стрімкого збільшення ваги не відбувається, але присутні постійні набряки. 

Чи можливі гормональні збої у дівчат-підлітків

На гормональні збої та набір надмірної ваги можуть страждати не тільки дорослі жінки, а й дівчата-підлітки, бо в них іде становлення гормональної системи. Мами повинні стежити за правильним харчуванням та фізичною активністю дівчат в підлітковому віці, щоб запобігти появі надмірної ваги. Дуже корисними будуть заняття танцями та йогою.

Важливо у підлітковому віці не нервувати, добре відпочивати та зменшити перебування у гаджетах. Це допоможе запобігти розвитку патології надмірної ваги. 

 Як позбутися зайвої ваги після гормонального збою

Віля Тарнопольська радить при боротьбі з надмірною вагою перш за все пройти ретельне обстеження у фахівця, вести активний спосіб життя та контролювати свій раціон. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ягоди та фрукти: скільки їсти, як зберігати? Скільки цукру в полуниці, черешні та абрикосі? (розповідає дієтолог)

При порушенні гормонального балансу дієту призначає лікар. Гінеколог-ендокринолог та дієтолог Віля Тарнопольська радить також самостійно контролювати власне харчування. 

Інколи можна вживати фрукти з великим складом цукру: виноград, сливи, персики та солодкі сорти яблук

Не можна вживати: фаст-фуд, солодощі, мучні продукти

Можна часто вживати: всі види овочів, ягоди (200-300 г на добу)

Дивіться відео сюжет з корисними порадами лікаря-ендокринолога та дієтолога:

Твій день
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю