Чи дійсно пірнання в ополонку загартовує організм та чи безпечно це робити тільки раз на рік (прокоментував лікар)

Твій День

Що таке моржування та чим воно корисне?

Поділитися:

У свято Водохреща українці масово пірнають в ополонки. Та чи загартовує організм така традиція, якщо дотримуватися її лише раз на рік? Що таке моржування та наскільки воно корисне? Про це в студії "Твій день" поговорили з лікарем-терапевтом Олексієм Казаковим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно купатися на Водохреще, щоб не захворіти, та кому протипоказане крижане пірнання

Наскільки безпечним є пірнання в ополонку один раз на рік та без спеціальної підготовки? Лікар розповів:

Смертельно небезпечним це може бути дуже рідко, коли є купа додаткових захворювань. Водночас абсолютно безпечним занурювання в ополонку є тільки для тих людей, які роблять це регулярно, і не тільки щороку на Водохреща, а систематично займаються "моржуванням": влітку приймають холодні контрастні душі, взимку пірнають. Якщо це робити одноразово, то це дуже великий стрес для організму. Це навантаження на серцево-судинну систему, можна отримати загальне переохолодження. Отже, від такого купання користі нема. 

Наскільки корисним є регулярне моржування та на що воно впливає? Олексій Казаков пояснив:

Активізуються захисні сили організму. У "моржів" дуже гарно налаштований теплообмін, тому вони себе нормально почувають як влітку, так і взимку. В них треновані пори та організм нормально приймає й віддає тепло. Звісно ж, покращується шкіра, укріпляється серцево-судинна система.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водохреще 2022: що не можна робити на Хрещення Господнє

Як зазначив лікар, для того, аби почати "моржувати" та бути впевненим, що занурювання в ополонку на Водохреща не нашкодить, почати підготовку з приймання контрастного душу є найлегшим для організму та корисним варіантом: 

Якщо ви все ж плануєте пірнати на Водохреща, то треба починати саме з контрастного душу, наприкінці вересня. Готуйтесь до пірнання з теплої води, адже вона розширює пори на відміну від холодної. 

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю