Фальшиві ковідні сертифікати: чи можна через них потрапити за грати (розповідає експерт з Кіберполіції)

Твій День
Сертифікати вакцинації: що загрожує за їх підробку?
Pexels/Nataliya Vaitkevich

В Україні все більш поширеними стають випадки підробки сертифікатів про вакцинацію. Чи передбачена за це кримінальна відповідальність?

Поділитися:

Коронавірусна інфекція знову почала стрімко поширюватися в Україні, що призводить до посилення карантинних обмежень. Ми вже потрапили до жовтої зони, і до червоної вже не так далеко, зазначають експерти. Оскільки для вакцинованих громадян обмежень буде менше, зараз все частішими є випадки підробки ковідних сертифікатів. Яка відповідальність загрожує за це в нашій державі? Розбиралися в шоу «Твій день».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна в жовтій зоні карантину: як буде працювати транспорт, школи, спортзали, які послаблення для вакцинованих людей (свіжа інформація)

Понад пів тисячі «липових» сертифікатів про вакцинацію за останній місяць виявили українські прикордонники. Відомо, що за 1 підробний сертифікат шахраї беруть близько 5 тисяч гривень. Фахівець Кіберполіції Олег Кармазін на зв’язку зі студією «Твого дня» розповів, що загрожує наразі за підробку таких документів:

Відповідальність за підробку документів є спільною: як у замовника, так і у виконавця. Наразі за це передбачена кримінальна відповідальність, якщо факт підробки буде доведено. Тобто, ті, хто підробляє документи про вакцинацію, а також ті, хто користуються підробними документами, можуть потрапити за грати.

Лікарі ж, які йдуть на підробку документів, позбавляються на строк до 3-х років права займатися професійною діяльністю (звісно, якщо їх провину доведе суд).

Дивіться пряму мову представника Кібрполіції:

Олег Кармазін додає, що на сьогодні поширена підробка саме паперових ковідних сертифікатів. Що ж стосується електронних сертифікатів у додатку «Дія», фахівець Кіберполіції розповідає, що «Дія» – дуже захищений додаток, і неправдиві дані про вакцинацію туди наразі внести майже неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому на коронавірус хворіє все більше дітей та інші свіжі новини про COVID-19: вакцинація, ковідні сертифікати, карантинні обмеження (розповідає експертка ЮНІСЕФ)

Також відомо, що до Верховної Ради вже внесено законопроєкт про посилення відповідальності за підробку саме сертифікатів про вакцинацію. Якщо його приймуть, на порушників чекають штрафи у розмірі сотень тисяч гривень та позбавлення волі на 3-5 років.

Дивіться, як експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова розповідає про динаміку захворюваності на коронавірус в Україна та вакцинацію проти нього:

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю