Нацвідбір до Євробачення-2023: відомі ім'я музичного продюсера та дата початку прийому заявок

Оголошено про початок Нацвідбору на Євробачення-2023

17 серпня Суспільне Мовлення оголосило про початок прийому заявок на участь у Національному відборі до Євробачення-2023, який триватиме до 15 жовтня на сайті. Офіційним музичним продюсером Нацвідбору стане музикант Дмитро Шуров (Ріаnобой).

«Я радий можливості працювати музичним продюсером цьогорічного відбору. Я хочу, щоб Європа почула і побачила сучасного українського музиканта, який є частиною світового музичного контексту. Я знаю, що такі люди в нас є, і, хоча зараз творити дуже важко, я запрошую і закликаю музикантів усіх стилів та жанрів терміново братись за улюблений інструмент і долучатись до відбору. Приймання заявок триватиме до 15 жовтня, тож у вас є майже два місяці, щоб створити свою переможну пісню, яка дихає новою Україною, пісню, яка зачепить і надихне світ», — розповів Дмитро Шуров.

Склад і журі фіналу Національного відбору, а також національного журі для міжнародного конкурсу Євробачення визначатимуть українці онлайн голосуванням.  Заборонена мова агресора та обов'язковою є особиста участь в прослуховуваннях на етапі лонг листу. 

Фінал у грудні Національного відбору на Євробачення відбудеться у грудні 2022 року у Києві.

Нагадаємо, Євробачення-2023 пройде у Великій Британії від імені України. EBU ще раніше заявляла, що Євробачення наступного року неможливо буде провести в Україні з міркувань безпеки. Великобританія просила EBU ще раз розглянути Україну для проведення Євробачення, однак, після розгляду низки варіантів з мовником-переможцем, було прийнято рішення, що саме BBC виступить організатором 67-го Пісенного конкурсу Євробачення у 2023 році.

У травні 2022 року гурт Kalush Orchestra переміг на Євробаченні-2022 у Турині. Україна отримала 192 бали від журі та найвищий бал від глядачів — 439 (всього 631). Це вже третя перемога України у міжнародному пісенному конкурсі.

Більше новин