Закривати смайликами обличчя дітей чи взагалі не публікувати: чому Юрій Горбунов та Катерина Осадча вирішили не показувати обличчя своїх дітей

Все частіше зірки намагаються вберегти своїх дітей від спалахів фотоапаратів. Чи треба викладати фото чад в соцмережі?

Нещодавно американська топ-модель Джіджі Хадід почала привселюдно відстоювати права своєї доньки, обґрунтовуючи своє рішення тим, що хоче надати право доньці обирати, чи хоче вона публічне життя та дати їй право на спокійне дитинство без комерційних зйомок. А от як до цього ставляться наші зірки, ведучий "Голосу країни" та "Танців з зірками" Юрій Горбунов та учасник КВК Дядя Жора дізнались в студії денного шоу "Твій день"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому діти та підлітки так прив'язуються до блогерів: коментує психотерапевт Олег Чабан у діалозі з блогером

Чому Юрій Горбунов зі своєю дружиною Катериною Осадчею вирішили не показувати обличчя своїх дітей? Ведучий пояснив:

Ми цим сильно не переймаємося. Після народження Івана ми зрозуміли, що викладати його обличчя точно не хочемо. Так повелося й надалі. Коли він підріс, перше, що сказав: "Не фотографуйте мене" або "Видали цю фотографію, вона мені не подобається". Я зрозумів, що ми все робили правильно. Свідомо ми ніяких смайликів на обличчя не ставили. Зараз, коли Іван розуміє, що ми фотографуємо його й перекидаємо фотографії бабусі, обмінюємось один з одним або в садочку присилають фотки, він це не дуже любить.

Телезірка також розповіла, як ставиться до того, якщо його син потрапляє в кадр чиїхось світлин:

Колись на нашому приватному Дні Народженні Оля Полякова щось виставляла і він потрапив у кадр. Ми подумали: "Ну, потрапив й потрапив". Ми не просили видаляти нічого. Мені здається, що чим спокійніше до цього ставишся, тим краще. От коли він підросте й сам зрозуміє, хочеться йому бути в соціальних мережах чи ні, тоді це вже буде його право. Поки що так, і ми навіть не домовлялися про це з Катериною. Закривати світлини смайликами – це вже треш, краще хоч рукою.

Також Юрій Горбунов зазначив, що ніхто ніколи не пропонував подружжю великі гроші, аби викласти спільні фото з дитиною, але навіть якби спитали, а Іван не захотів би, все одно відмовились.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти у літньому таборі: як батькам пережити розлуку та як обрати найкраще місце відпочинку

А от у ведучого та актора Дяді Жори протилежна думка – він не проти викладати фотографії дітей в соціальні мережі:

В мене по-іншому, тому що якось так повелось з дитинства, що всі люблять фоткатись і всі малявки навпаки лізуть в камеру й кажуть "А-ну, сфоткай мене!". Коли діти ще були зовсім маленькі – так, ми теж не показували фото до року. Знаєте, як деколи поки не похрестять – не показують. Ми це робили для того, щоб зберегти від поганого ока. А зараз, коли стали старше, навпаки: 21 століття – час блогерів, всі гоняться за лайками та переглядами й діти також. Проте я теж дотримуюсь думки, що якщо дитина не хоче, аби його фото були в соціальних мережах, то змушувати її не треба. Це має хотіти дитина й мають хотіти й дозволяти батьки.

Наймолодшій дочці дяді Жори Аміні 3 роки, проте подружжя вже створило для неї Instagram-акаунт! Чи не боїться подружжя нашкодити дитині, коли вона виросте? Ведучий пояснює:

Сторінка є, причому мама створила її чи то до народження, чи одразу після... Але як такої активності там нема. В нас взагалі така сімейка блогерів і всі активно займаються Інстаграмом й іншими соцмережами. Ось і в маленької є сторінка і вона собі росте й розвивається разом з Аміною. Головне, що це подобається їй. Вона сама полюбляє фоткатись. Це не є якоюсь ціллю, типу "От, дитинка виросте, повинна одразу обов'язково стати блогером". Ні, це просто підтримка її соціальної активності. А там вона виросте й сама прийме рішення, продовжувати їй це чи ні. 

Дізнатись подробиці обговорення можна у відео. 

Більше новин