Профілактика холери та інших інфекційних хвороб: як знезаразити воду в побутових умовах (поради МОЗ)
Як можна знезаразити воду в домашніх умовах? Розповіли у МОЗ.
Через воєнну агресію росії проти України та гуманітарну катастрофу, яка в результаті бойових дій розгортається у безлічі населенних пунктів нашої країни, доступ населення до чистої питної води буває дуже обмежений. Як знезаразити воду в домашніх умовах, щоб її було безпечно вживати? Розповіли у МОЗ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Холера в Україні: чи дійсно є небезпека швидкого поширення збудника і самої хвороби (лікар-імунолог ексклюзивно для ТСН)
Через проблеми з доступом до чистої питної води деякі регіони України опинилися перед реальним ризиком поширення холери та інших небезпечних іфнекційних хвороб. Тож варто знати, як знезаразити воду у домашніх умовах.
Методи знезараження води у побутових умовах: рекомендації від МОЗ
Отже, у МОЗ назвали такі способи знераження води в домашніх умовах:
ФОТО: Facebook Міністерство охорони здоров'я України
Як зрозуміти, що вода непридатна для вживання
У МОЗ також розповіли, як за кольором та запахом води визначити, чи потребує вона знезараження:
►Потрібно набрати приблизно половину об'єму пляшки води та інтенсивно її потрусити. Якщо на поверхні з'явиться піна, то така вода не придатна для споживання.
►Слід оцінити воду за запахом. Якщо ви чуєте неприємний "хімічний" запах, трупний, запах бензину, інший неприємний запах, не пийте воду.
►Вода не повинна бути забарвленою: подивіться на воду в білому або в прозорому посуді на білому фоні. Якщо вона має певний колір, не пийте її.
Дивіться, як радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів у "Сніданку з 1+1", що окуповане місто на межі карантину через загрозу холери: