Вперше в історії людства в космос полине сигнал із дитячих мрій

Благодійний проект «Здійсни мрію» вперше відправить у космос сигнал із дитячих мрій | Благодійсність | 1+1

Такого ще не було.

Поділитися:

Вперше в історії понад 100 000 малюнків дитячих мрій будуть зашифровані в сигнал і відправлені у космос. Подія, про яку говоритимуть мільйони людей, відбудеться в суботу, 28 вересня, о 20:00 у потужному центрі космічного зв’язку, який знаходиться у Золочеві Львівської області.

Разом із командою благодійного проекту «Здійсни мрію» працює Державне космічне агентство, яке організовує кодування і передачу радіосигналу з дитячих малюнків на відстань у 41 світловий рік у Всесвіт. Пікселі мрій перебуватимуть у космічному просторі вічно.

Мрії українських дітей полетять до зірок зі швидкістю майже 3 мільйони метрів на секунду і подолають відстань близько 400 трильйонів кілометрів. Вчені говорять про ймовірність відповіді на сигнал мрій від позаземних цивілізацій нашої галактики.

«Ми створили спеціальну програму для перетворення мрій у пікселі і їхньої відправки. Протестували обладнання і можемо сказати, що раніше відправка такого об'єму даних за один раз ніколи не відбувалася. Наша команда працюватиме впродовж цілого місяця з цією місією під назвою «Промінь мрій». Ми вже знаємо детальний маршрут, яким полетять мрії», – зазначає керівник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний.

За його словами, позаземні цивілізації ймовірно зможуть отримати сигнал. «Відслідковувати, де знаходиться «Промінь мрій», після відправки можна буде завдяки математичним розрахункам. Зображення закодовані простими числами, що дасть змогу іншим цивілізаціям його зрозуміти. Ризиків така космічна місія не має. Сигнал не може зашкодити космічним апаратам і є екологічним. У Конвенції ООН міститься пункт, який дозволяє відправляти сигнали в космос, якщо вони несуть позитивний посил і не містять проявів агресії. Інформація з малюнками дитячих мрій відповідає цим вимогам. За одну секунду сигнал проходитиме 300 тисяч кілометрів. Він летітиме 41 світловий рік до планетної системи TRAPPIST-1, яка знаходиться у сузір'ї Водолія. Там є чотири екзопланети, які відповідають критеріям наявності життя. Ймовірно, там є рідка вода, а значить – є і життя. Вони презентовані  NASA і внесені в каталог у 2017 році», – додає Присяжний.

Одночасно з відправкою радіосигналу мрій у космос 28 вересня о 20:00 на головній вулиці країни, а саме за адресою Хрещатик 36, під час Kyiv Lights Festival  у небо злетить світловий промінь мрій – художня візуалізація космічної події «Золочів - Київ - Всесвіт - планета TRAPPISTA-1».

Доповнена реальність буде поєднана з 3D-мапінгом, і неймовірна картинка відкриється на всій будівлі Київської міської державної адміністрації. Авторами зображення є художники SKILZ. Вхід на фестиваль буде вільним, а кожен присутній зможе долучитися до історичної події, побачити мрії і увімкнути доповнену реальність, щоб спостерігати, як оживають малюнки мрій, доторкнутися до мрії через свій смартфон, зробити фото та відео. Для цього необхідно встановити спеціальний безкоштовний додаток Promin Mriy («Промінь мрій»). Очікується понад 500 000 відвідувачів за два дні.

Як мрії полетять до зірок радіосигналом і світлом одночасно з двох точок можна буде спостерігати в прямому ефірі ТСН і онлайн. Також про цю подію знімуть документальний фільм

«Ми провели всеукраїнське дослідження, яке показало, що здатність дітей мріяти згасає, а сучасне суспільство не розвиває у них це вміння. Тільки 5% дітей мріють, інші 95% мають переважно матеріальні бажання, а 38% батьків не знають, про що фантазують їхні діти. При цьому майже всі діти хочуть мати суперсилу, але мрії – це і є суперсила, яку ми маємо від народження. Ми покажемо всім надпотужну силу мрії, яка подолає трильйони кілометрів, доторкнеться до зірок і стане вічністю. Покажемо, що наші мрії можуть все – навіть стати частиною Всесвіту. Майбутнє починається з мрії. Ми віримо, що у справжніх бажань немає меж! Ті, хто мріють, – досягають всіх вершин, не обмежують себе рамками в дорослому житті. Діти побачать, як їхні маленькі фантазії стануть величезними! І все обов'язково здійсниться. Запуск «Променю мрії» точно надихне дітей мріяти», – зазначає куратор проекту Лідія Таран.

Малюнки дитячих мрій протягом року збиралися у рамках всеукраїнського арт-марафону #моядитячамрія в турі по містах і онлайн, зокрема на уроках мрій в школах і лікарнях країни. У космос полетять малюнки дітей, які мріють про мир, власну сім'ю, повернення додому, здоров’я, міжпланетні футбольні матчі, родинні подорожі в космос, справжній хвіст русалки, нові джерела енергії, вміння літати, безсмертя для тварин, вміння зупиняти час, відкриття порталу щастя, подорож до чарівного лісу і ще безліч неймовірних речей. На урочистому натисканні кнопки «Пуск» на космічній станції і в пункті керування місією будуть присутні діти-мрійники з усіх областей країни.

Організатором та ініціатором запуску мрій в космос виступила команда українського благодійного проекту «Здійсни мрію» 1+1 медіа. Меценатами стали «Альфа-Банк» (Україна) й «Освіторія». За три роки існування проек виконав грандіозні мрії дітей, які борються за життя – подорож до Бразилії і знайомство з зірками футболу, створення «супермобіля», бал принцеси, зйомки в популярних серіалах і навіть знайомство з драконом з мультика в Дубаї, зустріч з Кріштіану Роналду, Ніком Вуйчичем та роботом Софією. І це далеко не весь перелік.

Більше новин про проект «Здійсни мрію» читай тут:

1. Благодійний проект Лідії Таран «Здійсни мрію» підкорив 11-ту країну світу

2. Наталія Мосейчук запросила Тіну Кароль до школи Супергероїв

3. Зірки Школи підтримали акцію Здійсни мрію

4. Тіна Кароль і Лідія Таран здійснили дитячу мрію про Супермобіль

Новини по темі