У "Сніданку. Вихідний" косметологиня прокоментувала моду на ботокс
У "Сніданку. Вихідний" лікарка назвала ризики необачних косметологічних процедур.
Цього літа ввесь світ вкрила "хвиля Барбі". Це не обмежилося лише модою на рожеве — у мережі все більшої популярності набирає тренду на видовження шиї. Про доцільність такої косметологічної процедури у у «Сніданку. Вихідний», що виходить у вихідні з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу "1+1 Україна", телеканалу ТЕТ та на YouTube, розказала лікарка-косметологиня Анна Немировська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно вмиватися, щоб зняти стрес та омолодити шкіру (поради косметолога)
Як відбувається видовження шиї
У трапецієподібні м'язи вводять ботулотоксин, що відомий під його більш комерційною назвою — ботокс. Цю процедуру називають трептокс. Раніше її застосовували суто в лікувальних цілях, адже вона допомагає полегшити мігрень та біль у плечах. Другорядним її ефектом є візуальне подовження шиї. Через трендовість трептоксу лікарі США б'ють на сполох: необачні ін'єкції можуть спричинити звикання до ботулотоксинів. У США відповідальність за безпеку та доцільність процедури лежить на медустановах.
"Я раджу не слідувати трендам, а робити процедури лише за показаннями лікарів", — стверджує експертка.
Ботокс — офіційний медичний препарат, тому подібні маніпуляції не є шкідливими. Водночас ін'єкції лише в трапецієподібний м'яз є лише частиною повноцінної процедури лікування мігрені, а тому можуть спричинити певні побічні ефекти.
В Україні офіційно трептокс не дозволений. Загалом ціна на ботоксні ін'єкції варіюється від 5 до 7 тисяч гривень за одну зону. Такі процедури може проводити лише кваліфікований лікар з ліцензією МОЗ України. Важливо, щоб препарати були від офіційного постачальника та зберігалися згідно з інструкцією. Щоб перевірити якість ботоксу, варто посвітити ультрафіолетом усередину пакування: якщо з'являється QR-код, то це показник ліцензійності.
Коли можна робити ботоксні ін'єкції
Ботулотоксин можна вводити лише повнолітнім особам. У середньому клієнтами косметологічних клінік стають жінки віком 30-40 років. Косметологиня радить проводити процедуру превентивно, а не чекати появи зморшок.
"У нас є статична і динамічна міміка. Коли в статиці є зморшки, то це вже є показання для ін'єкцій", — пояснює лікарка.
Ботоксні ін'єкції протипоказані у разі
- вагітності і годування грудьми
- наявності інфекцій в організмі
- загострення хронічних хвороб
- проблем зі згортанням крові
- нещодавніх важких травм (струс, інсульт тощо)
Фото: Freepik.com
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зменшити ризик збільшення ваги та розвитку захворювань: оновлені рекомендації ВООЗ
Зони для ботолотоксину
► Онлейбл: міжбрівна ділянка, зона чола, коловий м'яз очей. Ці три зони мають найбільший попит в Україні.
► Офлейбл: носогубні м'язи, жувальні м'язи (скоро перенесуть до категорії онлейбл), підборіддя, шия, ніс.
Зверніть увагу: попри відсутність офіційного дозволу для зон категорії офлейбл, деякі лікарі пропонують такі процедури. Лікарка радить дуже обачно ставитися до вибору спеціаліста, до якого ви бажаєте звернутися.
Дивіться "Сніданок з 1+1" щодня з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу 1+1 Україна, телеканалу ТЕТ та на YouTube, а також "Сніданок. Вихідний" у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.
Обговорення "Сніданку з 1+1" в соцмережах:
Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.