З 28 листопада розпочинається Різдвяний піст 2016, який триватиме до 7 січня.

Гість програми «Сніданок з 1+1» гастроентеролог Наталя Міхньова розповіла, як правильно поститися з медичної точки зору. Строгого посту нині дотримуються лише священники, а от вірянам спочатку необхідно проконсультуватися з лікарем. Суворе обмеження раціону може призвести до непоправних змін в організмі.

Як схуднути за допомогою імбирного чаюЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ ПІД ЧАС РІЗДЯВЯНОГО ПОСТУ:

- М'ясо,

- Яйця,

- Молочні продукти.

ЩО МОЖНА ЇСТИ ПІД ЧАС РІЗДЯВЯНОГО ПОСТУ:

- Рибу,

- Сухофрукти,

- Хліб,

- Каші.

- Фрукти,

- Вино.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як схуднути за допомогою вівсянки.

На відміну від Великоднього, у меню Рідзвяного посту дозволяється до пісних страв додавати трошки рослинної олії та рибу. У середу та п'ятницю можна вживати лише продукти рослинного походження без олії. Найсуворіший пісний день припадає на Святвечір, тобто вечір напередодні Різдва. Цілий день віряни повинні утримуватися від їжі, аж поки на небі не з'явиться перша зірка.

РІЗДВЯНИЙ ПІСТ 2016: ЯКІ ПРОДУКТИ ВАРТО ВКЛЮЧИТИ У РАЦІОН

Так як організм позбавляється значної дози білка, який міститься у м'ясі, його треба компенсувати іншими продуктами. Раціон повинен бути максимально різноманітним.

  1. Цільнозернові злаки: каші, цільнозерновий хліб, горіхи.
  2. Рослинні олії. Читайте також, як обрати олію без канцерогенів.
  3. Фрукти та овочі по 4-5 порцій на день. 1 порція містить 80г.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як приготувати салат із сочевиці та авокадо.

ЯК ПІДГОТУВАТИ ОРГАНІЗМ ДО РІЗДЯВЯНОГО ПОСТУ

Якщо ви не готували себе до посту завчасно, то не варто різко обмежувати свій раціон. Такі зміни можуть негативно позначитися на самопочутті. Підготовку організму слід почати з поступового обмеження порцій, відмови від м'яса у певні дні, щоб не було стресу для організму.

Лікар стверджує, що не рекомендується дотримуватися посту вагітним, людям похилого віку та дітям. Пам'ятайте, що маючи проблеми зі здоров'ям, краще дотримуватися посту духовно, очистивши свої помисли та почуття.