Як війна змінила наше життя і як швидше адаптуватися – радить психологиня Анна Кушнерук

Сніданок з 1+1
07:00
Будні
Як війна змінила життя людей та як допомогти людям швидше адаптуватися до нових реалій – радить психологиня Анна Кушнерук
freepik.com

Під час війни дуже важливо будувати плани на майбутнє і не забувати піклуватися про себе, наголошує психолог.

Поділитися:

Психолог Анна Кушнерук в ефірі "Сніданку з 1+1" розповіла, як війна змінила життя українців та дала кілька дієвих порад, як адаптуватися до реалій війни. Дуже важливо вміти визнавати свою слабкість та дозволити собі побути у стані розпачу чи посумувати, зазначає психолог: 

"Абсолютно нормально називати речі своїми іменами і не думати, що я весь час маю бути як заряджена батарейка, як якийсь ейфоричний зайчик. Це нормально, коли емоційний стан постійно змінюється".

Також цілком нормально сумувати за матеріальними речами:

"Психіка дозволяє сумувати за маленьким, щоби не визнавати весь той внутрішній атомний вибух, який насправді відчуває людина". 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Доросла людина має вміти визнавати, що їй погано, і дозволити собі цей сум", — психоаналітик Анна Кушнерук про емоції під час війни

Анна Кушнерук наполягає, що цілом нормальним є стан, коли людина просто "не вивозить". Під час війни дуже важливо продовжувати планувати своє життя, однак варто розуміти, що не всі плани можуть та мають обов'язково здійснитися:

"Людина має навчитися, плануючи сьогодні, під час війни, що плани – це не щось, що мені гарантували. Плани – це моя скерована енергія на те, щоб наближатися різними шляхами до того, що я вважаю потрібним".

Говорячи про точки опори, потрібно продожувати підкріплювати стосунки з близькими, а не розвалюватись у моменті, коли їх немає поруч і пускати у своє життя щось нове:

"Дозволяйте собі якісь радощі, отримайте це задоволення, спілкуйтесь. Вони емоційно розвивають, коли нам дуже не вистачає спілкування".

Зіркові новини
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю