«Якщо ви вирішили виїжджати з міста, то треба намагатися, знову і знову», — у «Щоденниках війни» Юлія Чала, яка евакуювалася з Чернігова лише з 5-го разу

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Щоденники війни: історія евакуації з Чернігова після 24 днів перебування під обстрілами

У "Щоденниках війни" історія Юлії з Чернігова, яка 24 дні перебувала під обстрілами і змогла евакуюватися з міста лише з 5-го разу.

Поділитися:

Косметолог Юлія Чала 24 дні перебувала під обстрілами у рідному Чернігові. І навіть коли наважилася на евакуацію, зробити це змогла лише з 5-го разу. "Щоденники війни" у "Сніданку з 1+1" розповідають чергову драматичну історію, пов'язану з війною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У мене був один стакан води зранку, щоб і митися, і почистити зуби, і помити руки", — фотограф Сергій Рістенко розповів про три тижні в окупації на Чернігівщині

Юлія Чала працювала косметологом у рідному Чернігові, мала успішну кар'єру та щасливе особисте життя. Все змінилося 24 лютого, коли росія розпочала повномасштабну війну проти України, і почалися масові обстріли Чернігова та інших міст нашої країни. Спогади перших днів війни Юлії такі:

"Стало дуже страшно, коли вже почали літати літаки".

Під обстрілами у Чернігові загинув дядько Юлії. Сама дівчина з мамою змогли евакуюватися з Чернігова до Німеччини, але лише з 5-го разу. Юлія згадує, що виїхати заважали обстріли, потім Київ, куди прямували евакуаційні автобуси, декілька днів був закритий на комендантську годину, були шалені черги, на евакуацію забирали в першу чергу жінок з дітьми. Проте дівчина все ж змогла виїхати з міста. У цьому їй допомігли волонтери, зокрема волонтер Артем Ракітін, який допоміг виїхати з Чернігова понад 10 тисячам людей і волонтерить до сьогодні: привозить в місто їжу, медикамнти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Для мене Чернігів – це острівець дитинства, який зараз зґвалтували», – ONUKA розповіла «ЖВЛ» про свої почуття під час війни

Про евакуацію Юлія каже:

"Якщо ви вирішили виїжджати з міста, то треба намагатися, знову і знову. Як би важко це не було. Мені бло дуже страшно, тому що в нас офіційно не було ніяких зелених коридорів, траси постійно обстрілюватися. Але треба намагатися врятуватися".

Зараз Юлія Чала перебуває у безпеці, в Німеччині, і навіть скоро буде працювати за фахом. Та туга за рідним домом нікуди не зникає, і стрес від пережитого ще довго буде давати про себе знати. У розмові з ведучими "Сніданку з 1+1" Юлія Чала не могла стримати сліз. Вона розповідає:

"Важко це все переживати знову, згадувати, але я думаю, що все відновиться, будинки відбудуються і місто наше знову розквітне. В Україні залишилися мій батько, мій хлопець, він в Чернігові і зараз. Я хочу повернутися у рідне місто, бо я не планувала звідти виїжджати, хочу продовжувати займатися своєю справою. Сподіваюся, що це буде найближчим часом".

Будинок, де в Чернігові жила Юлія Чала, в цілому залишився майже неушкодженим: вибуховою хвилею повибивало вікна, у стелі з'явилася тріщина. Але він цілком підлягає ремонту і буде придатним до життя. І Юлія з родиною обов'язково знову буде жити у рідному місті.

Дивіться історію Юлії з Чернігова у "Щоденниках війни":

Новини по темі