Поради експерта: Як захистити дитину від агресії в школі

Сніданок з 1+1
07:00
Будні

Директор київської школи розповів про причини дитячої агресії та як реагувати на прояви насилля.

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

Недитяча агресія у дітей все частіше стає причиною гострих конфліктів та насилля у школі. На жаль, такі ситуації в Україні – це не поодинокий випадок.

Поради психолога: Як побудувати міцні сімейні стосункиБатьки все частіше виказують своє обурення у соціальних мережах, проте це не убезпечить їх дітей у майбутньому. Як реагувати на прояви агресії батькам, вчителям та адміністрації – на ці питання відповів гість програми «Сніданок з 1+1» та директор київської школи №148 Горбачов Сергій. 

ЯК НЕ ДОПУСТИТИ НАСИЛЛЯ У ШКОЛІ

Те, як дитина поводиться у школі, – це відображення впливу стосунків у сім'ї на неї. Батькам слід остерігатися скандалів, конфліктів та проявів насилля при дітях. Їхня психіка ще слабка і цей відбиток залишиться на все життя.

Якщо дитина відчуває себе потрібною та значимиою у сім'ї, тоді у її поведінці не з'являтиметься елементів агресії. – переконує психолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як мотивувати дитину йти в школу.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАША ДИТИНА СТАЛА ОБ'ЄКТОМ АГРЕСІЇ 

Зверніться до спеціальної експертної установи, яка дасть відповідне заключення, зробивши медичну експертизу. З цим документом слід піти до кваліфікованого юриста, який складе позов про відшкодування матеріальних збитків та моральну шкоду.

ЯК АДМІНІСТРАЦІЯ ШКОЛИ ПОВИННА РЕАГУВАТИ НА ПРОЯВИ АГРЕСІЇ У ШКОЛІ

Перш за все, директор повинен зібрати інформацію з перших уст – від свідків, учнів, вчителів тощо. Лише після спокійної розмови з кожним можна зробити певні висновки та викликати батьків.

Адміністрації ні в якому випадку не можна вдаватися до крику та насилля. Це не вгамує конфлікт, а лише породить нову хвилю агресії. – переконує експерт.

Вирішувати конфлікт в односторонньому порядку, тобто лише в межах школи, не варто. Дитина виховується як вдома, так і в школі, а тому повинні бути залучені усі суб'єкти відповідних відносин.

Іноді агресія виникає на пустому місті просто через поганий настрій дітей. У такій ситуації вкрай важливо не робити з мухи слона, а спокійно зняти напругу та примирити сторони конфлікту.

Необхідно ще з малечку вчити дітей, як втамовувати агресію та «випускати пар».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як уберегти дитину від шахраїв.

Про випадки насилля можна і треба говорити вслух, адже інакше вони продовжуватимуться вічно. Лише побудувавши правове суспільство, де кожна людина відстоюватиме найменше порушення своїх фундаментальних прав і свобод, Україна справді стане вільна та непереможна.

Нагадаємо, що експерт проекту «Поверніть мені красу» розповіла, чому не варто придушувати сильні емоції та як їх слід вивільняти.

Зіркові новини
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю