Покращує розум майбутнього малюка і мами: вчені назвали продукт, який потрібно вживати під час вагітності

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Що найкраще їсти вагітним: вчені назвали продукт, який покращить розум малюка і мами
Freepik
Поділитися:

Вагітні, які вживають рибу мінімум один раз на тиждень, народжують розумніших дітей.

Саме така інформація з'явилася в соціальних мережах після публікації, яку зробив американський архів медичних статей Papme Central. В Сніданку з 1+1, що виходить у будні 6:30 до 10:00 на 1+1 Україна, дізналися в дієтологині Наталії Самойленко, чи дійсно риба настільки корисна.

«Насправді це абсолютна правда, і це не єдине дослідження. Також існує цікаве і велике іспанське дослідження, яке так само підтверджує, що в дитини буде кращий когнітивний і моторний розвиток завдяки тому, що мама регулярно вживає рибу. Дослідники навіть порахували кількість необхідних грамів: це 340 г і більше за тиждень».

Корисні властивості риби

Як відомо, м'ясо риби містить йод, полінасичені жирні кислоти омега-3, а також вітаміни А, D та В12. Усі ці корисні елемети впливають на інтелект майбутньої дитини, а також знижують ризик передчасних пологів.

«В рибі є йод, і це впливає на розвиток щитоподібної залози та утворення нових нейронів. Також є достатня кількість омега-3 жирних кислот, що важливо для розвитку мозку дитини. Все це в сукупності дає нам такий класний результат: завдяки рибі можна бути більш розумною самій, більш здоровою і ще мати розумнішу дитину», — пояснила Наталя Самойленко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Базовий суперфуд: чому квасолю варто включити до раціону і що з неї приготувати, щоб зберегти всі вітаміни

Яка риба небезпечна для організму мами

Як розповіла дієтологиня, вживати варто лише морську рибу маленьких розмірів. Такі велетні, як тунець, макрель чи акула, накопичують у собі ртуть, яка може бути небезпечною для плоду. Також не можна вживати суші чи слабосолену рибу.

Яку кількість риби варто вживати майбутній мамі

Найкраще тричі на тиждень додавати в раціон зварену чи смажену рибу. Вона допоможе уникнути затримки розвитку немовляти та буде позитивно впливати на моторику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здорова альтернатива фастфуду: Людмила Барбір поділилась рецептом овочевих нагетсів для дітей

Правова інформація. Цей матеріал містить загальні відомості довідкового характеру і не повинен розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. 1plus1 не несе відповідальності за діагноз, поставлений читачем на основі статті. Нагадуємо, що точний діагноз може поставити виключно лікар. Не займайтесь самолікуванням, зверніться до лікаря.

Новини по темі
Всі новини