Як обирати сухофрукти без шкоди для здоров'я: корисні поради від Костянтина Грубича
Сухофрукти – це чудова альтернатива тістечкам та цукеркам. Вони не лише смачні, а й багаті вітамінами. Проте користь продукту залежить від його якості.
Костянтин Грубич у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 6:30 до 9:30, розповів, які сухофрукти можуть нашкодити здоров'ю.
Які сухофрукти небезпечні
Деякі недобросовісні виробники обробляють сухофрукти хімічними речовинами, зокрема сульфітами, наприклад, діоксидом сірки. Вони можуть викликати алергічні реакції або подразнення дихальних шляхів. Тож Грубить радить звертати увагу на маркування товару. Якщо там зазначено сульфіти, то краще відмовитися від такого продукту.
Якщо ви не знаєте, чи продукт був обороблений, рекомендується залити сухофрукти водою кімнатної температури та залишити на годину. Це допоможе зменшити ризик впливу шкідливих речовин.
Іноді деякі сухофрукти обробляють спеціальним газом або димом. Це необхідно, щоб захистити продукт від шкідників.
«Важко зберегти сухофрукти у промислових умовах на складах без захисту. Інакше їх можуть пошкодити жуки, короїди, міль чи інші шкідники. У домашніх умовах ми можемо зберігати сухофрукти як завгодно, а ось у промислових масштабах існують певні стандарти, яких необхідно дотримуватися», — зазначила постійної фудекспертка Знаю-Споживаю у Сніданку з 1+1, професорка Олена Сидоренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рафінована чи нерафінована: Костянтин Грубич поділився секретами вибору якісної соняшникової олії
Як обирати якісні сухофрукти
Занадто яскравий блискучий колір може свідчити про хімічну обробку. Справжні сухофрукти мають матову, природну текстуру.
«Якщо ви бачите дуже яскраві, блискучі сухофрукти, особливо чорнослив чи курагу, це не означає, що вони кращі. Це свідчить про те, що їх зробили спеціально привабливими для споживача. Якщо ви купуєте такі сухофрукти, обов’язково попередньо ошпарте їх кип’яченою водою, щоб зменшити шкідливий вплив оброблених речовин. За можливості, їх можна навіть проварити, а потім використовувати», — радить професорка Олена Сидоренко.
Склад продукту має містити лише один інгредієнт — сам фрукт. Якщо у вас підвищений рівень цукру чи є натяки на діабет, уникайте сухофруктів, які містять додатковий цукор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справжнє джерело енергії: Костянтин Грубич розповів, як обрати корисний злаковий батончик
Як зберігати сухофрукти
Використовуйте герметичний посуд, найкраще скляний. Якщо виявили міль або інших шкідників, можна спробувати «очистити» продукт, тримаючи його в духовці чи сушарці при температурі 60–65°С протягом години. Проте задля безпеки здоров'я все ж краще його позбутися.
Ознаки небезпечних сухофруктів
- Пліснява. Якщо на поверхні є навіть найменші її сліди, продукт потрібно викинути.
- Неприємний запах або кислинка.
- Шкідники.
- Термін зберігання перевищує межі від 4 місяців до 1 року.
Сухофрукти повинні мати приємний аромат і природний вигляд!