Дмитро Комаров і Олександр Дмитрієв ризикнуть життям у вугільній шахті і потраплять у готель-в'язницю

Світ навиворіт. Україна
20:30
23 лютого
Дмитро Комаров та Олександр Дмитрієв: нові пригоди у "Світ навиворіт"

Команда «Світу навиворіт» покаже, як видобувають вугілля в Пакистані, і чим місцеві шахти відрізняються від українських.

Поділитися:

Завтра, 25 вересня, о 18:30 на телеканалі 1+1 вийде нова серія «Світу навиворіт», в якій головний мандрівник країни Дмитро Комаров покаже, як видобувають вугілля в Пакистані і ризикне спуститися в шахту, де постійно відбуваються нещасні випадки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Світ навиворіт-Пакистан»: Кочовики напали на Дмитра Комарова в пустелі

Команда «Світу навиворіт» продовжує вивчати закритий для туристів регіон Белуджистан. Посольства і Міністерства закордонних справ не рекомендують громадянам своїх країн їздити в ці місця, а журналісти можуть потрапити сюди виключно у супроводі військових.

У Белуджистані розташовано близько 3000 шахт, і вугільна справа є однією з найголовніших джерел доходу для місцевих. Однак назвати це масштабним і сучасним виробництвом дуже складно:

Не дивлячись на те, що шахти в Пакистані найчастіше приватні, з українськими шахтами тут практично немає нічого спільного. Це більше нагадує нелегальні копанки, ніж масштабне виробництво. «Чорне золото» тут добувають на глибині трьох кілометрів таку інформацію повідомив директор шахти. Однак ці цифри викликають сумніви, оскільки для роботи на такій глибині необхідне спеціальне обладнання, а його тут немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змінилася зачіска Дмитра Комарова: ведучий показав себе на фото 10 років тому

Як з'ясувалося, для видобутку вугілля тут використовують примітивні генератори, рейки, збиті металевими заклепками, і дерев'яну вагонетку, яку трос опускає на три кілометри вглиб.

Дивно, що одна і та сама вагонетка перевозить вугілля, підіймає шахтарів і привозить їм у шахту перекус. Через відсутність елементарної техніки безпеки, за офіційними даними на шахтах Белуджистану гине від 100 до 200 шахтарів на рік в результаті нещасних випадків.

Дмитро Комаров і Олександр Дмитрієв підуть на відважний крок і спустяться в шахту, щоб дізнатися, в яких умовах працюють пакистанські шахтарі. Спускатися їм доведеться на дерев'яній вагонетці, не піднімаючи голови, і без засобів саморятування. Яке буде здивування команди, коли вони дізнаються, що керівник шахти, якому вона приносить великі доходи, жодного разу не був внизу, тому що вважає це занадто небезпечним:

Це повністю не відповідає нормам безпеки. У нас немає захисного спецодягу, саморятувальника, який може врятувати шахтаря від нестачі повітря або несподіваного викиду газу. Я тримаюся просто за залізну основу і зараз головне завдання - не зірватися. Над нашою головою замість нормальних опор - звичайні дерев'яні, які можуть обвалитися будь-якої миті. Дуже крутий спуск. Каска нашого гіда впала і полетіла в безодню. Я тепер розумію, чому тут гинуть люди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весілля у пакистанській пустелі: у «Світі навиворіт» покажуть весілля, де наречений і наречена ніколи не бачили одне одного

Що сталося з командою під землею і чому Дмитро Комаров вперше в історії програми вирішив зупинити зйомку, телеглядачі зможуть дізнатися вже завтра о 18:30.

Також Дмитро Комаров покаже, як туристів охороняють в закритому місті Кветті. Дипломатам, офіційним делегаціям і журналістам тут можна жити тільки в одному готелі — Кветта Серена Готель. Саме його називають найбезпечнішим місцем у місті. Територію готелю, яка зовні нагадує єгипетський або турецький курорт, одночасно охороняють 27 озброєних охоронців:

Цей готель негласно можна назвати готелем-в'язницею або готелем-фортецею. Охороняється це місце ретельніше, ніж деякі посольства. Іноземцю не можна вийти з території готелю пішки, тільки на спецтранспорті. Крім того, якщо приїжджому загрожує небезпека, його тут можуть закрити на день-два, а то і на тиждень. Тому це місце для своїх зустрічей часто вибирають політики, чиновники або багаті люди регіону, бо знають, що тут нічого страшного не станеться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ведучий "Світ навиворіт" Дмитро Комаров розповів, що цікавого нам очікувати від нового сезону (ВІДЕО)

Щоб заїхати на територію готелю, необхідно пройти кілька етапів огляду, низку шлагбаумів і автоматичних бар'єрів, які відразу закриваються за автомобілем. Команда вперше за всю історію програми зробить тур готелем і покаже, в яких умовах там живуть туристи, потрапить до президентського люксу, а також продемонструє свій номер, в якому Дмитро Комаров навіть обладнав невелику мобільну студію для роботи над випусками.

Смертельна небезпека в пакистанській шахті і готель-фортеця в самому центрі Кветти — дивіться у новому випуску «Світу навиворіт» завтра о 18:30.

Новини по темі