Як іграшки впливають на психіку дитини. Чи можуть "військові" іграшки спровокувати агресію у дитини та чи потрібно розділяти іграшки за гендером (коментує дитячий нейропсихолог)

Твій День
Дивись відео

Існує думка, що дитина, яка грається військовими іграшками, стає більш агресивною. Хлопчики повинні гратися машинками, а дівчата — ляльками. Чи впливають іграшки на психіку дитини — прокоментував дитячий нейропсихолог Дмитро Вакуленко.

Поділитися:

7 вересня відзначається всесвітній день відмови від військової іграшки. Цього дня у різних країнах світу заведено міняти дитячі автомати, танки, пістолети й мечі на "мирні" іграшки — м’яких ведмедиків та ляльок, або, ще краще, на розвивальні іграшки, які сприяють розумовому розвитку дитини.

Не дивлячись на це, досі у світі з'ясовують питання, чи може військова іграшка викликати агресію у малечі. Чи справді це так? На це питання відповів дитячий нейропсихолог Дмитро Вакуленко у програмі «Твій день».

Чи впливають іграшки на психіку дитини

Нейропсихолог Дмитро Вакуленко прокоментував, що так, іграшки здатні впливати на психіку дитини, бо дитина дуже сильно з ними взаємодіє. Іграшки для дитини — це спосіб пізнати світ, соціальні відносини, вибудувати моделі поведінки в соціуму, тому дуже чудово, коли у дитини є різні іграшки. 

Цікавість дитини до військової іграшки (пістолету, автомату, танку) — це нормальний процес. Військові ігри дозволяють дитині проживати різні соціальні ситуації. Крім цього, малеча може виразити свою агресію соціально прийнятним шляхом. Якщо вона цього не зробить, вона знайде інший, менш прийнятний, спосіб. Злість для дитини не є поганою емоцією, вона є необхідною.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитяча істерика: що робити батькам, щоб заспокоїти дитину та як відрізнити маніпуляцію від істерики (коментує нейропсихолог)

Чи впливають гендерні стереотипи на вибір іграшки 

Дмитро Вакуленко прокоментував: 

 Всі іграшки для всіх дітей. Якщо дитині подобається гратися машинкою чи лялькою, нехай грає, не зважаючи на те, до якого гендеру вона відноситься.

Дитині дуже важливо проживати різні моделі поведінки для подальшого дорослого життя.

чи впливають іграшки на дитину

Більш детально дізнатися про вплив іграшок на дитину можна з відео сюжету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Back to school: як впливає письмо від руки на розвиток дитини та як правильно обирати ручку (корисні поради)

Дивіться сюжет про те, чому малювання корисне для розвитку дитини та як обрати якісні фарби, олівці та фломастери:

Твій день
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю