Як розпізнати отруйний борщівник: опіки та перша допомога
Опіки від борщівника можуть мати серйозні наслідки для людини. Тож слід бути обережними: знати, як виглядає рослина, а також те, якою може бути перша допомога, якщо опіки все ж сталися.
Опіки від борщівника – це доволі серйозна проблема цього періоду року. Адже наразі ця отруйна для людини рослина знаходиться в періоді активного росту і цвітіння. Про те, як захистити шкіру та очі від борщівника, а також що робити у разі опіків, розбиралися у студії шоу «Твій день».
Що відомо про борщівник?
Борщівник – це рослина, яка зовні схожа на щось середнє між гігантською морквою та кропом, проте з величезним шершавим листям. Подекуди його висота сягає 2-х метрів та навіть більше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жимолость: що це за ягода, який має смак та чому вона дуже корисна (фото)
Зарості борщівника в Україні – явище зовсім не рідкісне. Вони можуть привабити до себе величезним розлогим листям та білим цвітом. Проте слід пам’ятати – борщівник несе велику загрозу для людини: його сік отруйний. Коли він потрапляє на шкіру чи на слизові оболонки, це викликає серйозні опіки.
Біологиня Ірина Єжель розповідає: борщівник в Україну завезли з Кавказу. З нього хотіли зробити корм для тварин, проте рослина швидко і безконтрольно поширилася, ставши справжньою проблемою.
Фото: Pixabay/Kasman
Підходити до борщівника можна лише у закритому одязі та взутті, у рукавицях та захисних окулярах. Оскільки популяцію борщівника жодним чином в Україні не контролюють, боротися з ним, якщо він росте на вашій земельній ділянці, потрібно самостійно. Знищувати рослину слід повністю, з коренем, після чого землю в цьому місці накрити на декілька місяців плівкою, щоб насіння борщівника перегнило і не проросло знову.
Перша допомога при опіках від борщівника
Дерматологиня Марина Анфілова розповіла про першу допомогу при опіках від борщівника:
- Уражене місце на шкірі слід гарно промити під проточною прохолодною водою.
- Робити на місце опіку примочки за допомогою води та марлі для охолоджуючого ефекту.
- Навіть якщо площа опіку невелика і пухирів немає, все одно не варто засмагати певний час: під впливом ультрафіолету може бути повторне ураження шкіри та вторинна пігментація.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, коли людина тоне: перша допомога при утопленні
Лікарка закликає: якщо опіків зазнали очі або ж площа ураження на шкірі велика, опіки привели до появи пухирів, слід негайно звернутися за медичною допомогою. Адже у такому разі існує ризик втрати зору чи приєднання інфекції, що дуже небезпечно.
Більше про опіки від борщівника та першу допомогу при них дивіться у відео: