Чому раптово змінили список учасників фіналу нацвідбору на Євробачення-2022: обговорення у шоу "Твій день"

Оргкомітет Національного відбору на Євробачення-2022 раптово змінив фінальний список учасників. Чому так сталося і які зміни відбулися?

Сьогодні вночі оргкомітет Національного відбору на Євробачення-2022 оприлюднив інформацію, за якою відбулися зміни у фінальному списку кандидатів. LAUD з піснею Head Under Water дискваліфікували.

Loading...

 Місце LAUD у списку фіналістів Нацвідбору зайняв Barleben з композицією Hear My Words.

ФОТО: Facebook/Євробачення

Отже, тепер список учасників фіналу Національного відбору, що відбудеться 12 лютого, виглядає так:

  • Alina Pash – Тіні забутих предків
  • Barleben – Hear My Words
  • Cloudless – All be alright
  • Kalush Orchestra – Stefania
  • Michael Soul – Demons
  • Our Atlantic – Моя Любов
  • Roxolana – GIRLZZZZ
  • Wellboy – Nozzy Bossy

Чому ж відбулася дискваліфікація? На сторінці Оргкомітету у Facebook написано:

«Було виявлено, що заявлена LAUD для участі пісня, Head Under Water, була оприлюднена в 2018 році, що прямо порушує правила».

Також зазначається, що оргкомітет Нацвідбору провів додаткову перевірку і виявив факт оприлюднення пісні Head Under Water її автором Денієлем Ботінгом на його особистому YouTube-каналі у 2018 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ведучий 1+1 буде зустрічати учасників нацвідбору на "Євробаченні-2022" у грінрумі

Випускник шоу «Голос країни» та виконавець пісень, під які танцюють учасники на шоу «Танці з зірками», LAUD так у себе в Instagram відреагував на свою дискваліфікацію:

«З 2018 року пісня пройшла значну переробку, в неї з’явились нова форма, аранжування. Єдиний офіційний реліз пісні відбувся у грудні 2021 року у моєму другому сольному альбомі «DUAL». Тоді ж її вперше почули та полюбили. Перша версія Head Under Water має 340 переглядів за 3 роки, це, по суті, домашнє відео. Робота над піснею велася кілька років, за весь час були записані різні її версії та аранжування. Мені хотілося гідно представити Україну на конкурсі, й зовсім не хочеться бути учасником скандалу. Наша команда приймає рішення оргкомітету».

Сьогодні у шоу «Твій день» обговорювали цю ситуацію. Щоб почути обидві сторони, було організовано одночасне відеовключення з LAUD та з членом правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Ярославом Лодигіним. LAUD сказав:

«Ситуація склалася так, що ми дійсно зробили цю пісню 3 роки тому, і вона чекала моменту, коли ми її випустимо. Відео, де автор цієї пісні сидить на пляжі і грає зовсім її іншу версію, було у приватному доступі, по суті, це було домашнє відео і зовсім інша за звучанням пісня».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пісня Go_A "Шум" потрапила до трійки найпопулярніших пісень в історії Євробачення і прозвучить на сцені "Голосу країни"

Позиція ж Ярослава Лодигіна і всього оргкомітету нацвідобру така:

«Це рішення не буде переглядатися. Правила Національного відбору є публічними, в них дуже чітко обумовлені вимоги до пісні».

Також Ярослав Лодигін зауважив, що процес нацвідбору – це доволі кропітка процедура, яка займає дуже багато часу. Тому відслухати майже 300 пісень і передивитися історію кожної пісні на порушення правил дуже важко. Тому можливі такі ситуації, як з LAUD, коли про порушення стало відомо вже постфактум.

Нагадаємо, фінал Національного відбору на Євробачення-2022 відбудеться у форматі телевізійного концерту 12 лютого о 18:30 в прямому ефірі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ. У грінрумі зустрічати претендентів на участь у "Євробаченні-2022" буде зірка 1+1, ведучий денного інфотеймент шоу "Твій день" Тімур Мірошніченко. А от ведучою головної сцени нацвідбору "Євробачення-2022" стане учасниця мисливської команди "Маскарад" та неодноразова ведуча балкону "Танців з зірками" Маша Єфросініна.

Loading...

Господарем цьогорічного Євробачення-2022 є місто Турин в Італії. Фінал відбудеться в арені Pala Olimpico 14 травня. Півфінали — 10 та 12 травня.

Більше новин