Безглютенова дієта для схуднення: Новий тренд у харчуванні
Дань моді чи користь для організму?
Про безглютенові продукти останнім часом почали говорити все частіше. І на полицях маркетів знайти позначку «без глютену» стає дедалі легше. Що ж таке глютен і чи варто від нього відмовлятися? Пропонуємо розібратися.
Глютен - це речовина, що утворюється при поєднанні двох видів простих білків. Вона надає мучному тісту еластичність, а готовій випічці - спокусливу м'якість і пружність, за які ми так її любимо.
Фото: pixabay.com
Що не так з глютеном?
Останнім часом специфічний план харчування «без глютену» став справжнім дієтичним трендом. Голлівудські зірки відмовляються від продуктів, які містять клейковину, щоб очистити організм, оздоровитися і схуднути. А деякі лікарі стверджують - припинити вживання глютену необхідно усім, хто хоче позбутися синдрому хронічної втоми.
Фото: pixabay.com
articleContentВважається, що глютен може бути шкідливим для організму, однак експерти у харчуванні одноголосно твердять, що глютен не приносить шкоди здоровим людям. Безглютенова дієта обов’язкова лише для тих, хто страждає алергією на пшеницю, або має харчову несумісність з протеїнами цього злаку.
Безглютенова дієта для схуднення.
При необхідності позбутися зайвих кіло, дієтологи нерідко рекомендують виключити з раціону глютенові продукти. Такі рекомендації дають тому, що цей компонент містять найбільш поширені вуглеводні продукти, зайва кількість яких у раціоні і є основною причиною небажаних кілограмів.
Фото: unsplash.com
Якщо ви остаточно вирішили, що такий вид дієти підходить вам найбільше, то відвідавши супермаркет, зрозумієте, що глютен - майже всюди. Виникає питання: якщо виключити усі види круп, хліб, солодощі, продукти, які містять харчові добавки, то що тоді можна вживати?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Імбир для схуднення: Трендовий продукт для стрункої фігури
Що їсти на безглютеновій дієті.
Основною їжею на безглютеновій дієті для схуднення стають продукти, які зазнали мінімальної обробки: овочі, фрукти, бобові, яйця, молочні продукти без добавок. Також до раціону дієтологи рекомендують додавати м'ясо птиці, рибу та яловичину.
Звичні каші можна замінити екзотичними злаками і псевдозлаками, такими як амарант, кіноа, чумиза.