Футболіст Владислав Ващук розповів про 15 днів життя під обстрілами в Гостомелі

Футболіст Владислав Ващук розповів про 15 днів життя в Гостомелі до евакуації
соцмережі

Владислав з перших днів війни був в Гостомелі і нещодавно виїхав по "зеленому коридору".

Поділитися:

Під час війни популярний проєкт "Сніданок з 1+1" працює у новому форматі "Сніданок. Онлайн" і практикує щоденні включення українців з найгарячіших точок, які сформувалися в окрему рубрику "Щоденники війни". Ми розповідали вже історії Анастасії Гонтар з Немішаєве, Юлії Жданової з Чернігова та Світлани Панюшкіної, яка врятувалася з Гостомеля. Сьогодні в ефірі прозвучала ще одна історія з Гостомеля —відомого футболіста Владислава Ващука, який перебував в селищі протягом 15 днів з початку війни. 

Включення в ефір 47-річний Ващук почав із побажання миру та швидшого закінчення війни. І розповів, чому зміг виїхати відразу, коли розпочалася війна.

«Я був вдома, коли мені зателефонував мій друг зі словами, що в Борисполі бомблять. Я почав підіймати дітей, збиратися… Ми вже були готові, коли почали летіти гелікоптери і після вибухів вже не було як їхати, бо небезпечно. Ми вирішили перечекати і так вийшло, що змогли виїхати лише на 15-тий день. Складно, що діти поруч і питання було, що їсти… Ми почали облаштовувати підвал: подушки, вода, консерви… Кругом бомбували, вдень і вночі. Були такі дні, що бомбили 15 годин підряд і навіть вийти з підвалу було неможливо. В самому підвалі дуже відчувалося здригання землі. Коли виходили на вулицю, то було таке відчуття, що снаряди літали, як в грі в пінг-понг. Задля дітей я намагався жартувати, але насправді самому було тяжко. Я поставив собі одну мету – вирватися звідти і більше ні про що не думав».

Ващук Щоденники війни

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЛегенда українського футболу Андрій Шевченко поселить в своєму будинку дітей українських біженців

Владислав розповів, що електрика відразу зникла, газопостачання — за декілька днів до виїзду. Саме завдяки газопостачанню вдавалося слідкувати за гігієною дітей. Аби помитися хоча б раз в два дні Владислав ходив до сусіди по воду. Зізнається, що «завдяки війні» познайомився з усіма сусідами.

«Ми така нація, що коли нам тяжко, то ми єднаємося», — відзначив Владислав. 

Владислав розповів, що у сусіда поруч в підвалі було 25 людей. Люди групувались, щоб виживати, бо у декого і домівки зруйновані вже були, і вагітні були. «На сусідній вулиці навіть під час війни народилася дитина», — розповів Владислав. Наразі Ващук з дочкою та сином вже у безпеці і, як і всі українці, вірить у нашу перемогу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЛегенда українського футболу Сергій Ребров заявив, що повернеться до України для боротьби з російськими окупантами

Дивіться випуск "Сніданок. Онлайн" з розповіддю Владислава Ващука:

Новини по темі