Как уберечся от негативных последствий сидящего образа жизни: Советы врача

Сніданок з 1+1
06:30
Будні

Терапевт рассказала, чем чреват сидящий образ жизни, и какие правила стоит соблюдать, чтобы уберечь здоровье.

Поделиться:

Сидячий спосіб життя є причиною багатьох захворювань. За словами лікарів, молодь все частіше скаржиться на біль у попереку, спині, шиї та остеохондроз. Наслідки малорухливої діяльності виливаються у підвищення артеріального тиску, порушення обміну речовин, проблеми із зором, дефігурацію обличчя, порушення пам'яті та сну, геморой і навіть цукровий діабет. 

Вітамін Е уповільнює процес старіння: Поради дієтологаШкоду від сидячої роботи медики порівнюють із наслідками куріння. 

Лікар-терапевт Еліна Бережна у програмі «Сніданок з 1+1» дала поради, яких правил слід дотримуватися людям із сидячою роботою, аби не допустити небезпечних змін в організмі.

1. Кожні 40-60хв. робіть перерви та розминайте м'язи, аби вони не затікали і не розвивався остеохондроз.

2. Займайтеся вправами для очей, адже їм також необхідно зняти напругу.

3. Регулярно ходіть пішки(людині середнього віку треба зробити 15000 кроків/день). 

Корисним гаджетом для самостійного контролю активності стануть актуальні фітнес-браслети. Вони допоможуть підрахувати кількість пройдених кроків за день, серцевий ритм, артеріальний тиск, час сну та спожиті калорії. 

4. Не дозволяйте собі їсти на робочому місці. 

5. Привчіть себе до активного відпочинку: катанню на ковзанах чи велосипеді, плаванню або танців.

Пам'ятайте, що навіть щоденні заняття спортом не компенсують наслідки 8-годинної роботи за столом.

ТОП-3 ВПРАВИ ДЛЯ ОФІСНОГО ПРАЦІВНИКА

1. Сидячи за столом, зробіть руками «замочок» за спиною. Потяніть руки назад, лопатки з'єднайте. Витягніть шию вверх і потрясіть нею.

2. Сидячи на стільці, розставте ноги і ухватіться спереду за стілець. Максимально тяніться вперед доверху. І у такій напрузі робіть максимальні нахили шиєю.

3. Встаньте. Підніміть руки догори на ширині плеч(бажано взяти в руки щось на кшталт краватки). Дивіться угору і відводьте руки максимально назад. Затримайтеся у такі позі на декілька секунд і поверніться у попередній стан. Повторіть такі ж маніпуляції, нахиляючись вбік і вперед. При цьому спину тримайте рівно.

Аби збільшити навантаження, краще робити цю вправу навприсядки. 

Пам'ятайте, що навіть найкраща робота не поверне вам втраченого здоров'я, а тому частіше змінюйте види діяльності і реагуйте на незвичні зміни у самопочутті. 

Новости по теме